Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO: 2. Nesil Pokemon’ların Eklenmesi Artık Yakın

Niantic ve Nintendo tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa Pokemon GO‘ya ikinci nesil yani “Gen 2” olarak bilinen yeni Pokemon’ların eklenmesi artık çok uzak değil. Haberler yalnızca bununla sınırlı kalmıyor; Aynı zamanda tıpkı yumurta sistemi gibi yeni Pokemon yetiştirme yöntemleri ve yeni PokeStop geliştirmeleri oyuna gelmek üzere.

2. Nesil Pokemon’ların Eklenmesi

İkinci nesil Pokemon’ları oyunda görmemizle birlikte Scyther, Porygon ve Onix gibi Pokemon’lar yeni evrimleştirmelere sahip olacak. Bunlar sırayla Scizor, Porygon 2 ve Steelix şeklinde sıralanacak. Birçok Pokemon severin özellikle Steelix’i beklediği doğru. Pokemon evrimleştirmelerinin tümü yalnızca bunlarla sınırlı olmayacak.

2. Nesil Pokemon'ların Eklenmesi

Sevilen Pokemon Eevee de aynı zamanda iki yeni geliştirmeye sahip olacak. Eevee biz bunu yazarken Vaporeon (Su), Jolteon (Elektrik) ve Flareon (Ateş) Pokemon’larına evrimleşebiliyor. Yakında bunlara Umbreon ve Espeon Pokemon’ları da eklenecek. Espeon birçok Pokemon severin bildiği gibi Psişik türünde ve Umbreon ise Karanlık türünde bir Pokemon. Oyuncular Eevee’yi gündüz evrimleştirdiklerinde Espeon’a ve gece evrimleştirdiklerinde ise Umbreon‘a çevirecekler.

2. Nesil Pokemon'ların Eklenmesi

Yeni geliştirmeler alacak Pokemon’ların arasında ayrıca Zubat (Crobat), Oddish (Bellosom), Horsea (Kingdra), Poliwag (Politoed), Slowpoke (Slowking), ve Chansey (Blissey) var. Ancak asıl soru şu; Niantic bu güncellemeyi çıkarmadan önce oyunu içlerinde Türkiye‘nin de olduğu diğer tüm ülkelerde yayınlanayacak mı? Bize göre oyun genişlemeden önce tüm ülkelerde yayınlanmalı ancak firmanın planları henüz net olarak bilinmiyor.

2. Nesil Pokemon'ların Eklenmesi

Bir diğer merak konusu da oyunun klasik dövüş sistemine sahip olup olmayacağı… Zira Pokemon oyunlarının en büyük özelliği eğitmenlerin birbirleri ile dilediklerinde mücadele verebilmeleri idi. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Oyunun ülkemizde yayınlanması sizin için bir anlam ifade ediyor mu yoksa asıl önemli olan bir an önce bu yeni güncellemenin yayınlanması mı?

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?