Kategoriler
Rehberler

Android Uyumlu Fotoğraf Eskitme Uygulaması

Eski fotoğrafların havası her zaman bir başkadır değil mi? Hatta günümüzde renklendirilmiş olan birçok eski fotoğrafı görüyoruz ancak hiçbiri o eski görüntüsündeki duyguyu bize veremiyor. Şimdiki konumuz Android’de fotoğraf eskitme tekniği. Böylece anlamlı olan fotoğraflarınıza tarih kazandırabilir, daha hoş görünmelerini sağlayabilirsiniz. Hatta bazı fotoğraflarınızı da bu şekilde bastırıp evinizde hoş bir eski zaman köşesi oluşturabilirsiniz. Yapılması gerekenler oldukça kolay.

https://oldphoto.en.aptoide.com/app?store_name=aptoide-web&app_id=21394402

Android’de fotoğraf eskitme tekniği için ihtiyacımız olan tek şey OldPhoto uygulaması. Uygulama ile mevcut fotoğraflarımıza eskitme efekti verebilir veya yeni fotoğraf çekerek üzerinde uygulama yapabiliriz. Fotoğrafın eskitme efekti uygulamanın kendisi tarafından veriliyor ve kağıdın kenarı da eski kart fotoğraflardaki gibi kırıklı hale getiriliyor. Şimdi bir fotoğraf üzerinde test yapalım ve alınan sonuca bir bakalım.

Android: Fotoğraf Eskitme Tekniği

Android’de fotoğraf eskitme tekniği işlem olarak oldukça basit. Uygulamada rahatsız etmeyecek düzeyde reklamlar mevcut ayrıca tam sürüme geçme veya satın alma gibi durumlar da söz konusu değil. Yapabileceğiniz bir eskitme düzeyi ayarı bile yok, sadece birtakım parlaklık ve karşıtlık ayarları yapılabiliyor ve buna aslına bakarsanız ihtiyaç da yok. Elde edilen sonuçlar yeterince tatminkar düzeyde. Dediğimiz gibi hayran olacağınız fotoğraflara hazırlıklı olun.

Android Fotoğraf Eskitme (1)

Android’de fotoğraf eskitme tekniği için uygulamayı açıyoruz. Karşımıza iki seçenek getiriliyor. Bunlardan ilki fotoğraf çekmemizi sağlıyor, altındaki seçenek ise galeriden çekilmiş olan bir fotoğrafı seçmeyi sağlıyor. Fotoğrafı kendiniz çekebilirsiniz ancak burada efektin gerçek zamanlı olmadığını söyleyelim. Yani siz fotoğrafı çektikten sonra eskitme efekti uygulanıyor.

Android Fotoğraf Eskitme (2)

Android’de fotoğraf eskitme tekniği işlemini galerimizdeki su samurlu bir fotoğraf üzerine uygulayacağız. Seçim işleminden sonra fotoğrafa efekt uygulanmaya başlanıyor ve efektin ilerleme yüzdesini de ekrandan kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bu sırada da dilerseniz uygulamayı beğenebilirsiniz.

Android Fotoğraf Eskitme (3)

Fotoğrafınızın çözünürlüğüne göre Android’de fotoğraf eskitme tekniği biraz süre alıyor ancak kesinlikle uzun bir süre değil. Bizim deneme fotoğrafımıza 10 saniye içinde efekt eklendi.

Android Fotoğraf Eskitme (4)

Biraz önce önizlemesini görmüş olduğumuz su samurları sanki 1920’li yıllardan kalma gibi oldu değil mi? Burada hoş olan detay fotoğrafa yer yer beyazlama solma ve kırılma gibi efektlerin de verilmiş olması. Böylece gerçeklik duygusu fevkalade artıyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları