Kategoriler
Apps & Oyunlar

Dünyanın En Güçlü Yapay Zekası Pokemon GO Oynarsa

IBM‘in Watson ismindeki dünyanın en güçlü yapay zekası olarak tanınan süper bilgisayarı Pokemon GO‘ya adapte edilmiş ve sonuç oldukça ilgi çekici.

Süper Bilgisayar Pokemon GO Oynarsa

Kaliforniyalı üniversite eğitimcisi Michael Hsu önce insanlar Pokemon GO oynarken periyodik olarak ekran görüntüsü alan bir hack yazılımı hazırlamış. Daha sonra diğer insanların telefonlarına yüklediği bu hack sayesinde Watson Pokemon karakterlerini birbirinden ayırt ederek bunların tam olarak nerede olduklarının bilgisini diğer oyunculara yollamaya başlamış.

Telefonlara yüklenen bu “iyi niyetli hack” kişi Pokemon GO oynarken her 2 ya da 3 saniyede bir ekran görüntüsü alarak bunu Watson süper bilgisayarının yorumlamasına bırakıyor. Ardında Watson ekranda bir Pokemon görürse bunu diğer oyunculara bildiriyor. Böylece bir oyuncu nadir bir Pokemon bulursa başka bir oyuncu bunun yerini anında öğrenebiliyor.

PokeVision gibi uygulamalardan farklı olarak sistem tamamen Niantic’in kontrolünden bağımsız şekilde işliyor. Çünkü oyuncuların bu hack’i telefonlarına yükleyip yüklememe istekleri tamamen kendilerine kalmış. Michael Hsu’nun bu API projesi diğer oyuncuların da kullanımına sunulursa oldukça ilginç bir şeye dönüşebilir. Konu hakkında daha fazlasını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.