Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’yu Oynanamaz Hale Getiren Bulgu

Pokemon GO çılgınlığı hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Niantic‘in yayınlamış olduğu yeni güncelleme ile Nearby fonksiyonu baştan aşağı değişmişti ve oyuna bazı yeni özellikler eklenmişti. Ancak şimdi de oyunu tam anlamıyla oynanamaz getiren yeni bir bulgu ortaya çıktı.

Pokemon GO’yu Oynanamaz Hale Getiren Bulgu

pokemon 4k yüksek çözünürlüklü mac git, HD masaüstü duvar kağıdı ...

Son zamanların en ses getiren artırılmış gerçeklik oyunu her geçen gün iyileştirilmeye ve geliştirilmeye devam ediyor. Oyuna eklenen son özellikler birçok kullanıcıyı memnun etse de, tıpkı isim değiştirme hakkı gibi, ortaya çıkan yeni bir bulgu ve onun yarattığı sorunlar oyunu resmen oynanamaz hale getirmiş durumda. Eğer siz de oyun haritanızda ne bir PokeStop ne de bir Gym ya da Pokemon göremiyorsanız merak etmeyin bunun nedeni internet bağlantınızın yavaş olması değil aslında oyunun ta kendisi.

Güncellemenin yayınlanmasının üzerinden henüz 24 saat geçmişken Pokemon GO oyuncuları Twitter, Facebook ve Reddit gibi ağlar üzerinden yaşadıkları o benzer sorunu dile getirmeye başladılar. Oyun haritalarında etkileşime geçebilecekleri hiçbir şey görünmüyordu ve bu oyunu tamamen oynanamaz hale getiriyordu. Aslında güncelleme ilk yayınlandığında böyle bir sorun rapor edilmemişti ancak ne olduysa şu son 10 saat içerisinde her şey alt üst hale geldi.

Bir Çözümü Var

İyi haberi verelim; Bir çözümü var. Ancak sorun şu ki herkes için çalışmayabiliyor. Uygulamak için şunları yapın: iPhone ya da Android telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın ve ardından hücresel bağlantı ekranınıza gelin. Buradan 4G/LTE bağlantısını devre dışı bırakın ve cihazınızı baştan başlatın. Cihaz açıldıktan sonra Pokemon GO’yu çalıştırın ve her şey yolunda giderse oyunu eskisi gibi normal bir şekilde oynamaya devam edebileceksiniz.

Söz ettiğimiz gibi bu çözüm herkes için işe yaramasa da problemi çözdüğünü söyleyen birçok kesim var. Uygulaması yalnızca birkaç saniye aldığından kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz.