Kategoriler
Rehberler

Android: Pokemon’lu Selfie Çekmek

Yazımızın girişinde size Pokemon GO çılgınlığından bahsetmeyeceğiz; çünkü bu satırları okuduğunuza göre siz de yüksek ihtimalle bir Pokemon GO hayranısınız. Bu kez ele alacağımız konu  Android’de Pokemon’lu selfie çekilme sağlayan başarılı bir uygulama. Uygulama Google Play yerine doğrudan APK dosyası olarak internette yayınlanmış durumda. APK dosyalarının nasıl yükleneceği ile ilgili fikriniz yoksa buraya tıklayarak forum sayfamızdan destek alabilirsiniz. Uygulamayı indirmek için de bu adresi ziyaret edebilirsiniz. Artık Android’de Pokemon’lu selfie çekilme işlemine bir adım daha yakınsınız ve tabii bu uygulamayı selfie dışındaki senaryolarda da kullanabilirsiniz.

Android: Pokemon’lu Selfie Çekilme

Detaylı anlatıma geçmeden önce Android’de Pokemon’lu selfie çekilme uygulamasının özelliklerini kısaca ele alalım. Öncelikle uygulama tamamen ücretsiz ve reklam içermiyor. Sadece giriş kısmında geliştiricinin diğer yazılımlarının bulunduğu bir kısayol penceresi mevcut. Bu açıdan uygulamanın beğenimizi kazandığını söylemeliyiz. Uygulamada fotoğrafınıza değişik filtreler uygulayabilir ve parlaklık, kontrast gibi ayarlarını önceden yaparak Pokemon ekleyebilirsiniz. Dilerseniz kare olarak fotoğrafı kesme şansınız da var. Elbette ekleyeceğiniz Pokemon’ların sırıtmaması için uyguladığınız filtre ve diğer ayarlar eklenen Pokemon’lar için de geçerli oluyor ve fotoğraf geneliyle uyum sağlanıyor. Uygulamada ayrıca Pokemon’lu fotoğrafları sosyal ortama yaymak için de gerekli desteğin sağlandığı dikkatlerden kaçmıyor. Hazırsanız başlayalım.

Android Pokemon'lu Selfie Çekilme (1)

Android’de Pokemon’lu selfie çekilme uygulamasının ana ekranı bu şekilde. Alt tarafta geliştiricinin sırasıyla Twitter, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilmeniz için kısayollar sunulmuş. Ayrıca üstte de diğer bazı uygulamalara yer veriliyor. Buradaki Pokemoji ilgi çeken bir nokta ancak Google Play bağlantısına şu an için erişilemediğini söylemek gerekiyor. Asıl olarak üstte iki seçenek var. Bunlardan soldaki galeriden bir fotoğraf seçmenizi, sağdaki de yeni bir fotoğraf çekmenizi sağlıyor.

Android Pokemon'lu Selfie Çekilme (2)

Android’de Pokemon’lu selfie çekilme uygulamasına bir tane fotoğraf ekledik. Dilersek alttaki ilk simge olan fotoğraf makinesinden yeni bir çekim daha yapabiliyoruz. Tüm ayarları bu pencere içinden gerçekleştireceğiz ve istersek fotoğrafa yaklaşma yaparak Pokemon’ları daha rahat bir şekilde oturtma şansına erişebiliyoruz. Gördüğünüz gibi Poketop ve iki ayar daha mevcut. En sağdaki seçenek de hafızaya kayıt veya sosyal medya paylaşımı için kullanılıyor. Dilersek bu pencerede ayarları da eski haline getirebiliyoruz.

Android Pokemon'lu Selfie Çekilme (3)

Ayarlar kısmında sihirbaz çubuğuna basarak Android’de Pokemon’lu selfie çekilme uygulamasında sunulan filtreleri uygulayabiliyoruz. 25 adet filtreden gerçekten etkileyici olanlar var. Güzel bir tane seçip fotoğrafımızı Pokemon ekleme işlemi öncesinde düzenlemeye devam ediyoruz.

Android Pokemon'lu Selfie Çekilme (4)

Diğer ayarlar menüsünde ise Android’de Pokemon’lu selfie çekilme uygulaması bize bulanıklaştırma, HDR, parlaklık, kontrast ve renk sıcaklığı gibi seçenekler sunuyor. Burası da isteğe bağlı. Artık sevdiğimiz Pokemon’ları fotoğrafa ekleme zamanı geldi.

Android Pokemon'lu Selfie Çekilme (5)

Sunulan galeride Android’de Pokemon’lu selfie çekilme uygulaması 107 adet Pokemon’u bize fotoğrafa ekleme şansı veriyor. Fotoğrafı ekledikten sonra kolay bir şekilde taşıyabiliyor ve boyutlandırabiliyoruz. Fotoğrafa eklemiş olduğunuz efektler aynı zamanda Pokemon’lara da uygulanıyor ve böylece sırıtan bir görüntü ortaya çıkmıyor. Ek olarak Poketop gibi görseller de mevcut.

Android Pokemon'lu Selfie Çekilme (6)

Android’de Pokemon’lu selfie çekilme uygulamasının galerisinden üç adet Pokemon’u fotoğrafımıza ekledik. Gördüğünüz gibi sırıtan bir görüntü yok ve her şey oldukça güzel görünüyor. Sosyal medyada paylaşmaya hazırız. O halde en alt sağda bulunan kayıt / paylaşım ikonuna basabiliriz demektir.

Android Pokemon'lu Selfie Çekilme (8)

Ortaya çıkan görüntü gerçekten güzel. Hatta Ash’in apartmandan çıkışı oldukça yerinde olmuş değil mi? Android’de Pokemon’lu selfie çekilme uygulaması ile yaratıcılığınızın sınırlarını zorlamak size kalmış. Hatta oluşturduğunuz güzel kareleri de forum sayfamızdaki Pokemon GO bölümünde paylaşabilirsiniz.