Kategoriler
Apps & Oyunlar

Harambe’nin Pokemon Olması İçin İmza Toplanıyor

Yalnızca 48 saat önce başlatılan bir Change.org kampanyası geçtiğimiz aylarda hayvanat bahçesinde üzücü bir şekilde öldürülen goril Harambe‘nin Pokemon karakteri haline getirilmesini istiyor ve insanların kampanyaya göstermiş oldukları ilgi çok büyük.

Harambe’nin Pokemon Kampanyası

Harambe'nin Pokemon Kampanyası

ABD’nin Ohio eyaletindeki Cincinnati Hayvan Bahçesi’nde goril Harambe’nin kafese düşen bir çocuğu korumak amacıyla öldürülmesi o günden bu güne insanların büyük tepkisini toplamıştı. Büyük bir kesim Harambe‘nin hiçbir suçu yokken öldürülmesini yanlış bulsa da gorilin istemeden de olsa çocuğa zarar verebileceğini düşünenler de var. İşte Harambe’nin bu trajik ölümü özellikle internette geniş yankı buldu ve gorilin unutulmaması için her türlü destek verilmeye başlandı.

Facebook‘da ünlü bir eğlence grubu olan Eric’s Creamy Memes’in başlattığı bu kampanya ile hem Nintendo hem de The Pokemon Company şirketlerine sesleniliyor. Eğer kampanya başarılı olursa Harambe mevcut 700‘den fazla Pokemon karakterinin arasına girecek ve bir nevi unutulmayacak. Kendisi Hambo isimli Hayalet türü Pokemon’un evrimleşmiş hali olarak düşünülmüş.

Kampanya başlatıldığında Harambe henüz tasarlanmış değildi. Ancak fanların hazırladığı bir çalışma sonucunda hem Hambo hem de Harambe’nin başarılı bir çizimi yapılmış. Kampanya şu an dakikada onlarca imza alıyor ve böyle giderse kısa zamanda ses getirebilir. Nintendo ve The Pokemon Company‘nin bu imza kampanyasına verecekleri tepki ise merak konusu.