Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: En İyi Pokemon GO İzleme ve Radar Uygulamaları

Android’li akıllı telefonlar için geliştirilen “En İyi Pokemon GO İzleme ve Radar Uygulamaları” ile karşınızdayız. Pokemon GO oyununun arkasındaki firma olan Niantic ilk ve en popüler Pokemon izleyicilerinden birisi olan PokeVision ve bir grup masaüstü tabanlı çözümün işlevselliğine nokta koymuştu. Bu durumun üzerinden çok fazla zaman geçmeden benzer radar çözümleri uygulama biçiminde mağazalardaki yerini aldı. Oyunun güncellenmesiyle birlikte bazı araçlar artık işe yaramıyor olsa da geliştiriciler de boş durmuyor ve araçlarını güncelleyerek çalışır durumda tutmayı başarıyor. Yeni Pokemon izleme uygulamaları konum ipuçlarından daha fazlasını içermekte, biz de bu yüzden güncel bir rehber hazırlama gereği hissettik.

Android: En İyi Pokemon GO İzleme ve Radar Uygulamaları

PokéMapper-Pokemon Go Live Map

Android En İyi Pokemon GO İzleme ve Radar Uygulamaları 1

Bu uygulama hala mağazadayken indirmekte acele edin. En iyi ücretsiz Pokemon izleme uygulamalarından birisi olan PokéMapper çeşitli filtreler, bildirimler ve yönlendirmeler içeriyor. Yakın çevrenizdeki Pokestop‘lardan haberdar olabiliyorsunuz, bunların geçerliliğini yitirip yitirmediğini de öğrenebiliyorsunuz. Yakınlardaki Gym’lerin prestij seviyeleri ve en güçlü şekilde korunan Pokemon‘lar bizlerle. Uygulamanın en önemli eksisi çevredeki ögelerin taranmasının biraz uzun sürmesi ancak biraz sabırlı olursanız beklemenizin karşılığını alacağınızı belirtelim.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

PokiiMap

Android En İyi Pokemon GO İzleme ve Radar Uygulamaları 2

Uygulama Google Play mağazasında yer almıyor. Tavsiyemiz uygulamada ana hesabınızla oturum açmamanız yönünde olacak. PokiiMap çevrenizdeki Pokemon’ları doğrudan görüntüleyebiliyor ve onları yakalamak için Poke Ball kullanıyor. Pokemon’lar için tarama biraz zaman alsa da yakın çevrenizdeki tüm Pokemon’ların ön izlemesini yapabiliyor, size ne kadar uzaklıkta olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Araç Google Maps‘i çalıştırarak sizi yakalamak istediğiniz Pokemon’a yönlendirebilmekte.

PokeRadar

Android En İyi Pokemon GO İzleme ve Radar Uygulamaları 3

PokeRadar‘ın arayüzü önceki uygulamalara kıyasla biraz daha farklı. Daha önceki raporlara ve tahminlere göre temelde bir harita sunuluyor. Sahte bir hesapla oturum açmanıza gerek kalmıyor, bildirilen Pokemon‘ları elde etmek de oldukça kolay. Ek olarak yakalamak istediğiniz Pokemon için PokeRadar’dan yönlendirme alabildiğinizi ifade edelim.

PokéLIVE

Android En İyi Pokemon GO İzleme ve Radar Uygulamaları 4

Bu uygulamayı da Google Play‘de bulamayacaksınız. PokéMapper’dan geride kalan bir tarafı olmayan araç başarılı arayüzüyle Pokemon’ların konumlarını ve çevrenizdeki Pokemon’ların geçerlilik süresinin dolup dolmadığını tespit edebiliyor. Ayarları yapılandırmak biraz bıktırıcı olabiliyor, daha iyi çalışması için sahte Trainer hesabına ihtiyaç var. Uygulamadaki rehber ayarları yapılandırma konusunda yardımcı oluyor ve Pokemon’lar için filtreleme yapabiliyorsunuz.

NOT: Niantic kullanım şartlarını ihlal eden oyuncuların hesaplarının kalıcı olarak engellenebileceği konusunda bir açıklama yaptı. Bu araçların kullanım sorumluluğunun tamamen kendinizde olduğunu ve hesabınızın engellenme ihtimalinin olduğunu unutmayın.