Kategoriler
Rehberler

Bilgisayardan iPhone’a Kablosuz Görüntü Aktarımı

Bilgisayardan iPhone’a kablosuz video aktarımı işlemi için keyifli ve basit bir önerimiz var. Bildiğiniz gibi bu tarz işlemler için genellikle iTunes’a muhtaç durumdayız. Fakat iTunes bir noktada hem yavaş hem de ilkel kalıyor. Yerinizden kalkmadan bilgisayarınızdaki yüksek çözünürlüklü (MP4 ve MKV ) video içeriklerini iPhone telefonunuza yüklemek mümkün. İlk olarak iPhone’a VLC for iOS uygulamasını yükleyin ve aşağıdaki sıralamayı izleyin. VLC çok uzun süredir iOS platformunda tutarsız bir dönemden geçiyordu. Artık muhteşem özelliklere sahip olduğundan eminiz.

http://www.videolan.org/vlc/download-ios.html

Bilgisayardan iPhone’a Kablosuz Video Aktarımı

vlcphone

Uygulamayı kurduktan sonra WiFi üzerinden paylaş özelliğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Bu kolay bir işlem. Sol üstten VLC’nin ayarlarına girin ve yukarıdaki gibi ayarı açın. Ardından size verilen IP adresine bilgisayarınızdan giriş yapın.

Bilgisayardan iPhone'a Kablosuz Video Aktarımı

VLC uygulamasının basit bir web arayüzü var. Sağ üstteki (+) işaretine basarak iPhone’a aktarmak istediğiniz video dosyalarını seçin ve yükleme işlemini başlatın.Yerel kablosuz ağınızın hızı üstünden aktarım işlemi başlayacak.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?

Bilgisayardan iPhone’a kablosuz video aktarımı işlemi için yalnızca VLC uygulamasına muhtaç değilsiniz. Benzer becerilere sahip olan bir de Infuse uygulaması bulunuyor. Infuse aynı zamanda kullanıcı arayüzü bakımından da ilginizi çekebilir. Ayrıca eklenen her dosya için çevrimiçi olarak meta bilgilerini ve kapak fotoğraflarını bulma gibi yetenekleri de söz konusu.