Kategoriler
Rehberler

Eski Telefondan Yeni Telefona Veri Aktarma

Eski telefondan yeni telefona veri aktarma işlemi için birçok yöntem var. Fakat kullanıcıların büyük bir bölümü en kolay yöntemi arıyor. Çünkü yeni bir telefona geçiş en sinir bozucu işlerden birisidir.  Şimdi size Android’den Android’e kusursuz ve en hızlı şekilde taşınmanın yolunu anlatacağız. Bu işlemin sonunda kişiler, SMS’ler ve diğer her şeyi istediğiniz gibi tek tek seçerek yeni Android’e aktarmış olacaksınız.

Eski Telefondan Yeni Telefona Veri Aktarma

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.anyshare.cloneit&hl=tr

CLONEit uygulaması bu yazının baş kahramanı. İsminden de anlaşılacağı üzere telefonunuzu tamamen kopyalayarak, bluetooth ile yeni Android’e aktarıyor. Bu noktada elbette yeni Android telefonunuza da CLONEit uygulamasını kurmalısınız.

One-Android-To-Another

Uygulamayı çalıştırdığınız ilk an Receiver / Sender ayarını yapmalısınız. Klonunu göndermek istediğiniz cihazı Sender olarak; yeni cihazı da Receiver olarak ayarlayın.

-Android-To-Another-3-576x1024

Tarama işlemi başladığında Sender yani gönderici olan cihaz taranıp bulunacak. Ardından eşleştirme başarıyla tamamlandığı zaman Wi-Fi Hotspot üstünden veri aktarımı başlatılacaktır. Bu işlem birkaç dakika sürecektir. Bu kılavuz muhtemelen bulabileceğiniz en güvenli ve kolay yol. Depolama biriminizdeki her şeyi çok kısa süre içinde yeni cihazınıza aktarıyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma