Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Fosil Pokemon’ları Nasıl Bulunur?

Pokemon GO bugün içerisinde 151 Pokemon barındırıyor ve tüm bu Pokemon’ları yakalamak gerçekten kolay bir iş değil. Ancak onları nerede aramanız gerektiğini bilirseniz durum farklı. Örneğin; fosil türünde olan Omanyte, Omastar, Kabuto, Kabutops ve Aerodactyl Pokemon’larına bazı özel bölgelerde daha çok rastlanıyor.

Fosil Pokemon’ları Nasıl Bulunur?

Fosil Pokemon‘larını ararken dikkat edilmesi gereken ilk şey bölge şartları. Omanyte fosil Pokemon’lar arasında bulunması en kolay olanlarından biri. Su türünde olması onu su birikintilerinin olduğu alanlarda bulunabilir kılıyor. Aynı zamanda kaya tipinde olması kendisinin çöl ve çiftlik gibi alanlarda çıkmasını sağlıyor. Tabii bunun su birikintileri kadar pratik olmadığı kesin. Omanyte ayrıca 10 km gidildiğinde çatlayan yumurtanın içinden çıkabilir.

Omastar‘ı bulmak çok kolay bir iş değil. Kendisi Omanyte’nin evrimleşmiş formu olduğundan bu Pokemon’u aramaya çalışmaktansa bir tane Omanyte yakalayıp onu evrimleştirmeye çalışabilirsiniz. Böylece daha kısa sürede bir Omastar’ınız olmuş olur.

Fosil Pokemon'ları Nasıl Bulunur?

Bir başka nadir Pokemon olan Kabuto tıpkı Omanyte gibi su birikintilerinin olduğu yerlerde daha sık çıkıyor. Aynı zamanda sahiller, nehirler ve göller de buna dahil. Kabuto da kaya tipinde bir Pokemon olduğundan aynı şekilde çiftlikler ve çöllerde daha sık rastlanıyor. Tabii kimsenin Kabuto için çöle gitme niyeti yok zira kendisi diğer tüm Pokemon’lar gibi herhangi bir yerde bulunabilir. Ancak gece saatlerinde gündüz saatlerine göre çok daha sık çıkma oranları var. Omanyte gibi kendisi de 10 km gidildiğinde çatlayan yumurtadan bulunabiliyor.

Fosil Pokemon'ları Nasıl Bulunur?

Kabutops‘lar bir önceki paragrafta bahsettiğimiz Kabuto’ların evrimleşmiş formlarıdır. Kabutop bulmak için en iyi şansınız vakit gece olduğunda bir su kaynağının olduğu bir alana gidip bir Lure Module ya da Incense kullanıp Pokemon’un gelmesini beklemek olurdu. Kabutop belirene kadar çıkan Kabuto’ları yakalarsanız bir tanesini en sonunda Kabutop’a evrimleştirme şansınız doğabilir.

Fosil Pokemon’larının sonuncusu ise Aerodactyl. Bu Pokemon’un özelliği diğerlerinden farklı olarak Flying yani Uçan türde olması. Beraberinde sahip olduğu kaya türü özelliği ile kendisi çöl, orman ve çiftlik gibi herkes için erişilebilir olmayan alanlar ile parklarda bulunuyor. Bir Aerodactly bulmanın en kolay yolu ise 10 km yumurtalarını çatlatmak. Konu hakkında daha fazla sorunuz varsa http://akillitelefon.com/forum/ adresini kullanın.

Fosil Pokemon'ları Nasıl Bulunur?