Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Çalan Müziğin Adını Okuma

Müzikleri toplu şekilde dinlerken, o an hoşumuza gidenlerin adlarını ekrana bakarak öğrenebiliyoruz. Eskilerin müzik çalarları ve şimdilerin akıllı telefonları ekranları ile bu işi fazlasıyla kolay şekilde bizlere sağlıyor. Peki, spor yaparken veya bisiklete binerken ekrana bakarak çalan şarkının adını okumak kolay mı? Pek değil. İşte bu sırada yardımcı bir uygulama kullanmak gerekiyor. Uygulamanın görevi Android’de çalan müziğin adını okuma ve kullanması oldukça keyifli. Özellikle ekrana sık şekilde bakma fırsatı olmayan ve dinlediği müzikleri sonradan aramakla uğraşmak istemeyenler için birebir.

https://apkpure.com/tr/songie/com.olegapps.songie/download/12-APK

Android’de çalan müziğin adını okuma uygulaması kurulum sonrasında kolaylıkla kullanılmaya başlanabiliyor. Tüm akıllı telefonlarda kullanım destekleniyor ve gerektiği miktarda faydalı menü seçeneklerine de yer veriliyor. Elbette hepimizin aklına gelen ilk soru uygulamanın Türkçe desteği olup olmadığı. Hayır, Türkçe desteği yok. En azından şimdilik yok; ama zaten biz bunu daha ziyade yabancı müzikler için kullanacaktık değil mi?

Android: Çalan Müziğin Adını Okuma

Uygulama güzel ayarlanmış. Açtıktan sonra artık müzikler değiştiğinde adları okunmaya başlanıyor. Android’de çalan müziğin adını okuma aşamasını parçanın başında olduğu gibi sonunda da yapabiliyorsunuz. Daha birçok faydalı ayar mevcut. Bu sırada uygulamanın reklam içermediğini belirtelim. Sadece birkaç noktada kullanım kısıtlaması var ancak kritik değil. İsterseniz düşük bir ödeme ile destekte bulunabiliyorsunuz ve tam sürüme geçebiliyorsunuz.

Android Çalan Müziğin Adını Okuma (1)

Android’de çalan müziğin adını okuma uygulamasının ilk sekmesi olan Main’de açma kapama işlevi yapılabiliyor. Burada başka hiçbir ayara yer verilmemiş. Eğer müziklerin adının okunmasından sıkıldıysanız veya o an kendinizin okuma şansı varsa bir dokunuş ile müziklerin adının sesli okunmasını devre dışı bırakabilirsiniz.

Android Çalan Müziğin Adını Okuma (2)

Ayarlar seçeneklerinde İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca seçenekleri var. Seslendirme bu dillere uygun şekilde yapılıyor. Tabii Auto-Dedect seçmek bu noktada en doğrusu. Özellikle Fransızca desteklenmemesi büyük eksiklik. Onların da bu sektörde önemli bir rolü var. Belki de Fransızca okumak çok zor; bundan olabilir mi? Tabii ki değil. Ses seviyesi ayarı, başlangıçta çalıştırma, çevrimiçi metni sese dönüştürme, sadece kulaklıkla aktifleştirme ve bildirimler özelliği ise ücretli sürüme mahsus ve görüldüğü gibi zorunlu şekilde satın almaya yöneltmiyor.

Android Çalan Müziğin Adını Okuma (3)

What to Say yani neler söylensin kısmı Android’de çalan müziğin adını okuma uygulamasının müzik adı, söyleyen adı ve albüm adı gibi detaylarını iletebiliyor. Bu noktada fazla kalabalık olmaması için sadece müzik adını seçili tutmanız yeterli olacaktır.

Android Çalan Müziğin Adını Okuma (4)

When to Say’den ise biraz önce bahsetmiştik. Android’de çalan müziğin adını okuma uygulamasının görevini müzik çalma öncesi veya müzik çalma sonrası seçiminin yapılabilmesini sağlıyor. Bunlar da tamamen ücretli sürüme ait özellikler. Ayrıca gecikme süresi atama şansınız var.

Android Çalan Müziğin Adını Okuma (5)

Android’de çalan müziğin adını okuma uygulamasında yabancı şarkılar güzel şekilde telaffuz ediliyor. İbrahim Tatlıses denememizde ise uygulama otomatik olarak İngilizce telaffuz etmeyi denedi. Eğer müziğin adını bilmeseydik bizim için çok zor olabilirdi. 🙂 Dediğimiz gibi bu daha ziyade yabancı müzikler için gerekli bir uygulama; o yüzden dert değil.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak