Kategoriler
Rehberler

Telefondan Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırma

Telefondan kaldırılamayan uygulamaları kaldırma konusunu ele alıyoruz. Bildiğiniz gibi hemen hemen tüm telefonlar önceden yüklenmiş uygulamalarla beraber geliyor. Bunlara da bloatwares deniyor. Normal şartlarda sistem çekirdeğine entegre edilen bu uygulamaları kaldırmak için root yetkisine sahip olmalısınız. Fakat hazırladığımız yazı sayesinde bu işi Windows üstünden yapacağız.

Bu yöntem özellikle operatörlerin sattığı telefonlarda çok iş görecektir. Çünkü ciddi anlamda performans sorunu yaşatan cihazlar satıyorlar. Üstüne bir de tüm mobil uygulamalarını ROM’a dahil ettikleri zaman RAM kısa süre içinde dolmaya başlıyor.

Telefondan Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırma

  • İlk olarak Geliştirici Seçenekleri’ni etkinleştirmelisiniz. Bunun için telefon ayarlarından Hakkında bölümüne girin ve Sürüm Numarası ya da İnşa Numarası kısmının üstünde 7-10 kez arka arkaya dokunun.
Telefondan Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırma
  • Geliştirici Seçenekleri bölümü açıldığında içine girin ve USB Hata Ayıklama bölümünü işaretleyin.
Remove-Stock-Apps
  • Şimdi Debloater programını indirin ve Windows’a kurun. Kurulumun ardından telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Telefon tespit edildiğinde üstteki pencereyi göreceksiniz.
Telefondan Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırma
  • Read Phone Packages bölümüne tıklayın. Hemen ardından tüm uygulamalar üstteki pencerede sıralanacaktır. Yanlarında da seçim kutusunu göreceksiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra Apply butonuna basın. Hepsi bu kadar.
İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?