Kategoriler
Apps & Oyunlar

FaceTime Alternatifi Google Duo İle Görüntülü Sohbet Gerçekleştirin

Apple FaceTime alternatifi Google Duo uygulaması nihayet uygulama mağazalarındaki yerini almış vaziyette. Yaklaşık beş yıl önce Apple mobil işletim sistemi iOS için FaceTime uygulamasını kullanıcılarla buluşturmuştu. Google’ın yanıtı birebir görüntülü sohbet yapma imkanı sunan Duo ile geldi. Google Duo ile görüntülü görüşme yapabilme işlemi oldukça basitleştirilmiş, uygulama şu an App Store ve Google Play mağazalarına girmiş durumda, ancak global olarak indirmeye açılması birkaç gün zaman alabilir.

Oldukça sade bir arayüze sahip olan uygulamada basitlik, güvenilirlik, şifreleme ile güvenlik, akıcı minimalistik arayüz ve HD ses / görüntü desteği gibi özellikler ön plana çıkarılıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Mac'te FaceTime araması nasıl kaydedilir?

FaceTime Alternatifi Google Duo

Apple FaceTime Alternatifi Google Duo

Peki uygulamadan nasıl faydalanacaksınız? Öncelikle uygulama mağazasında indirme süreci başlatıldığında Duo’yu cihazınıza yükleyin. Kayıt işlemini gerçekleştirin, burada telefon numaranızı girmeniz gerekmekte. İşlemi tamamladığınızda uygulamayı akıllı telefonuna yükleyen arkadaşlarınızı arayabileceksiniz. Bilindiği gibi Apple’ın FaceTime uygulaması yalnızca firmanın kendi platformlarında çalışıyor ancak Google Duo hem Android hem de iOS ile uyumlu.

Uygulamanın Android versiyonunu buradan, iPhone versiyonunu ise bu bağlantıdan yükleyebilirsiniz.