Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android & iOS: Telefon Uyumlu Şarkı Sözü Uygulaması

Telefon uyumlu şarkı sözü uygulaması konusunu ele alacağız. Bu noktada Android veya iOS telefona sahip olmanız yeterli. Bildiğiniz gibi telefonlarla beraber gelen müzik çalarlar sadece temel özellikler dışında başka bir şey sunmuyor. Neredeyse dünyanın tamamı müziği seviyor. Bu göz ardı edilemez bir gerçek. Bu yüzden müzik dünyanıza renk katmak için farklı deneyimlere ihtiyacınız var. Youtube, Spotify ve Apple Music gibi servisler sayesinde muhteşem şarkılar keşfederken, diğer yandan sözlerini de takip etmek isteyebilirsiniz.

Telefon Uyumlu Şarkı Sözü Uygulaması

Musixmatch uygulaması kusursuz bir şarkı sözlü uygulaması olarak alanında rakipsiz. Özellikle yeni bir dil öğrenme konusunda da ciddi yararları var. Spotify, Apple Music, Youtube, SoundCloud ve diğer bazı müzik servisleriyle uyumlu olarak çalışıyor. Yani oradaki tüm listeniz Musicmatch tarafından taranak sözleri önünüze getiriliyor. Ayrıca şarkı sözü çevirme servisi sayesinde; İngilizce bir şarkının altında Türkçe çevirisini de görebilirsiniz.

Telefon Uyumlu Şarkı Sözü Uygulaması

Uygulamayı kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey etkinleştirmek. Bu etkinleştirme sayesinde hem yerel depolama içindeki şarkılara hem de az önce bahsettiğimiz müzik servislerinde size ait olan listelere erişim sağlanacak. Bu işlemin ardından çaldığınız her şarkının sözünü ekranda büyük fontlarla göreceksiniz. Yakın zamanda gelen Android Wear desteğini de belirtmemiz gerek. Android tabanlı akıllı saatiniz varsa Musixmatch o noktada da tam uyumlu şekilde çalışıyor.

İlginizi Çekebilir:  Daha kolay bir uyku için en iyi YouTube kanalları