Kategoriler
Apps & Oyunlar

Guardians of the Galaxy ve Gravity Falls’un Yazarları Pokemon Filmi İçin Birleşiyor

The Pokemon Company ve Legendary Entertainment arasında yeni film adına aylardır süre gelen müzakereler en son geçtiğimiz Temmuz ayında tatlıya bağlanmıştı. Legendary firması bu anlamda Nintendo 3DS konsolları için Şubat ayında Japonya’da yayınlanan Detective Pikachu isimli oyunun Live Action filmini hazırlamak istiyordu.

Detective Pikachu'nun Kalbinizi Eritecek Yeni Fragmanı Yayınlandı ...

Pokemon Filmi: Detective Pikachu

Pokemon serisinin ikonik karakteri Pikachu‘nun zeki bir dedektif olarak bulunduğu oyunda Tim Goodman adındaki genç Pikachu’ya bulmacaları çözmesinde yardımcı oluyordu. Oyun Sherlock Holmes dizisine benzer şekilde bir şehrin içinde geçiyor ve Pikachu çeşitli Pokemon’ların etrafındaki gizemleri ortadan kaldıran karakter olarak öne çıkıyordu. Legendary firmasının yapımına başladığı Pokemon filmi de aynı konsept üzerine kurulu olacak.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

2017 yılı içerisinde vizyona girmesi planlanan filmin yazarları da nihayet bulundu. Guardians of the Galaxy filminin yazarlarından Nicole Pearlman ve Gravity Falls ya da ülkemizdeki bilinen adıyla Esrarengiz Kasaba animasyon filminin yaratıcısı olan Alex Hirsch yeni Pokemon filminde görev alan isimler olacak.

Legendary yeni filmi duyurduğu zamandan bu yana hakkında pek fazla bilgi paylaşmadı. Şimdilik Live Action türünde olacağı ve Detective Pikachu oyununu baz alacağı biliniyor. Film eğer bir aksilik çıkmaz 2017 yılı içerisinde ülkemiz dahil birçok ülkede vizyona girecek. Filmde Pikachu’yu alışık olmadığımız bir şekilde görmek ayrıca ilginç olacak. İşte 3DS için yayınlanan oyunun fragmanına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.