Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO: Articuno ve Diğer Efsanevi Pokemon’lar Nasıl Yakalanır?

Pokemon GO oyununda nadir Pokemon’ları yakalamak önemli bir başarı olarak gösteriliyor. Bundan daha önemlisi, efsanevi Pokemon’lar (Legendary). Nintendo News‘in haberine bakılırsa Articuno, Moltres ve Zapdos gibi yaratıklar efsanevi Pokemon’lar olarak Pokemon GO oyununun bir parçası. Yani bu Pokemon’ların varlığı söylentilerden ibaret değil. Bu noktada doğal olarak asıl soru devreye girmekte, Articuno ve diğer efsanevi Pokemon’lar nasıl yakalanır?

Pokemon GO: Articuno ve Diğer Efsanevi Pokemon’lar Nasıl Yakalanır?

Pokemon GO Articuno ve Diğer Efsanevi Pokemon'lar Nasıl Yakalanır 1

Gerçek şu ki Pokemon GO oyuncuları Articuno ve diğer efsanevi Pokemon’ları yakalama fırsatına sahip olmadı. Mewtwo’dan Zapdos’a, Moltres’ten Mew’e bu yaratıkları yakalamak neredeyse imkansız gibi. Zaten bu Pokemon’lar Pokedex’teki 151 yaratığın yer aldığı listede de bulunmuyor.

Articuno, Zapdos ve Moltres üç Pokemon GO takımını temsil etmekte. Oyuncular beşinci seviyeye ulaştıklarında spesifik bir takımı seçmeleri isteniyor, Gym’den sonra Gym mücadeleleri başlıyor. Gym’lerde bu efsanevi kuşların siluetinin yer aldığı görülüyor.

Geçtiğimiz haftalarda Articuno’nun Ohio’da belirdiği ve bir kullanıcı tarafından yakalandığı şekilde haberler basına yansımıştı. Ancak efsanevi Pokemon’u yakaladığını iddia eden şahsın kanıtlama çabalarında bazı soru işaretleri ve açıklar tespit edildi. Bu gelişmenin bir aldatmaca olduğunu söyleyebiliriz.

Efsanevi Pokemon’lar Pokemon GO oyun dosya içeriklerinde yer alıyor. Bu Pokemon’lar özel etkinlikler için saklanıyor olabilir ya da bir süre sonra Niantic’in sinyaliyle yakalanabilir hale gelebilir. Şu an için beklemekten başka yapacak bir şey olmadığını ifade edelim.