Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO Çılgınlığı İşletmeler İçin Yararlı mı Zararlı mı?

Ülkemizin tatsız gündemini bir kenara bırakırsak bu yaz tüm dünyada ses getiren şey şüphesiz Pokemon GO oyunu oldu. Pokemon GO bir sanal gerçeklik oyunu olduğu ve insanları caddelere, sokaklara, parklara, toplu yaşamın çeşitli alanlarına sürüklediği için günlük hayatta çeşitli etkiler yarattı.

İran gibi kimi ülkelerde engellendi, bazı ülkelerde güvenlik tehdidi yarattığı gerekçesiyle kamu çalışanlarının oynaması sakıncalı bulundu, birçok insan tenha bölgelerde soyuldu. Diğer taraftan oyunun Otizm ve Asperger Sendromlu çocuklar için faydalı olduğu gözlendi. Peki Pokemon GO işletmeler için olumlu ya da olumsuz nasıl bir sonuç doğurdu?

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Pokemon GO Çılgınlığı

Pokemon GO Çılgınlığı İşletmeler İçin Yararlı mı Zararlı mı

Zumba eğitmeni Maria Saludo (Zumba Latin esintili bir dans fitness programı) Gaithersburg’daki Rio Washingtonian Center’da Zumba çalışmaları yapıyor. Bu yıl ikinci defa bu alanı kullanan Saludo Pokemon GO oyuncularından şikayetçi. Oyuncuların sürekli her yerde olduğunu, kendisinden daha genç yaştaki insanlara anlayışlı şekilde yaklaştığını ancak zaman zaman hayli sinir bozucu olduklarını belirtiyor. Rio’daki Pokemon GO oyuncularının Zumba eğitmenleri için dikkat dağıtıcı, rahatsız edici ve sinir bozucu olabildiklerini ifade ediyor.

Diğer taraftan market, büfe, kafe, restaurant sahiplerinin oyunculardan şikayetçi olduklarını söylemek zor. Akıllı telefonlarıyla sevimli yaratıkları yakalamak üzere yola çıkan oyuncular doğal olarak yoruluyor, acıkıyor, bir şeyler içme ya da akıllı telefonlarını şarj etme gereği duyuyor. Bu tür işletmelerin sahipleri normal koşullarda birçoğuna ulaşamayacakları bir müşteri kitlesine hizmet etme fırsatı yakalamış oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi