Kategoriler
Rehberler

Telefon Ekranını Bilgisayara Taşımak (Root Olmadan)

Android tabanlı bir telefon ekranını bilgisayara aktarmak herkesin merak ettiği bir konu. Hem farklı bir deneyim yaşıyorsunuz hem de telefonun dokunmatik ekranı hasar gördüğünde cihazınıza erişme şansınız doğruyor. Fakat normal şartlarda bu işi yaparken ileri düzey teknik bilgiye ihtiyacınız var. Biz bu yazıda sahip olmanız gereken teknik bilgiyi en az gereksinimlere indiriyoruz. Muhtemelen 5 dakika içinde telefon ekranını bilgisayara aktarmak konusunu çözmüş olacaksınız.

Telefon Ekranını Bilgisayara Aktarmak

Telefon Ekranını Bilgisayara Aktarmak vysor
  • İlk olarak Google Chrome üstünden markete girin ve Vysor eklentisini tarayıcınıza kurun.
Telefon Ekranını Bilgisayara Aktarmak vysor2
Telefon Ekranını Bilgisayara Aktarmak vysor3
  • Telefonunuzda Geliştirici Seçenekleri’ni etkinleştirin. Ardından USB Hata Ayıklama / USB debugging bölümünü açın.
Telefon Ekranını Bilgisayara Aktarmak vysor4
  • Şimdi Chrome’a yüklediğiniz Vysor uygulamasını çalıştırın ve Find Devices bölümüne tıklayın. USB ile bilgisayara bağladığınız telefonunuz tespit edilecek. Seçin ve bağlanın. Bu noktada unutulmaması gereken şey; telefonunuzun USB sürücülerini kurmuş olmanızdır.
debug
  • PC üstünden bağlı cihaz seçildiğinde telefon ekranında bu işleme izin vermeniz istenecek. Eğer sürekli uyarı ekranının çıkmasını istemiyorsanız ”Always allow from this computer” bölümünü işaretleyin ve ”OK” dokunarak işlemi bitirin.
Telefon Ekranını Bilgisayara Aktarmak

Evet, hepsi bu kadar. Artık eş zamanlı olarak görüntüyü bilgisayar ekranınızda da göreceksiniz. Vysor servisinin ücretli paketi sürükle / bırak gibi özellikler de sunuyor. Eğer uzun vadeli bir kullanım düşünüyorsanız abonelik seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu