in

2016 Pokemon Şampiyonası San Francisco’da Gerçekleşecek

Resmi Pokemon web sayfasına göre 35 farklı ülkeden oyuncunun çağrıldığı turnuvada ödül havuzu 500,000 dolar olacak. Yarışmaya katılmaya hak kazanan oyuncular geride bırakılan birkaç ay içerisinde oyunlarda kazandıkları puanlar üzerinden seçilmiş. Turnuva bu sene Pokemon GO‘yu kapsamayacak.

2016 Pokemon Şampiyonası

19-21 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan turnuva hem Twitch.tv hem de Pokemon.com/Live üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Turnuva hakkında ilginç bir detay da halka kapalı şekilde gerçekleşecek olması. Buna neden olarak Pokemon GO’nun popülaritesi ve yaratabileceği izdiham gösterilmiş. Diğer taraftan yarışmacıların aileleri turnuvayı seyredebilecekler. Geçen sene düzenlenen Pokemon World şampiyonasının Boston’da yapıldığını da ayrıca belirtelim.

Oyunun hem gençler hem de yetişkinler arasında inanilmaz derecede popülerleşmiş olması böyle bir turnuvanın yapılmasını kaçanılmaz hale getiriyor. Oyuna gösterilen sevgi başka hiçbir oyunla kıyaslanamayacak kadar büyük. Diğer taraftan Pokemon GO’nun insanların hayatlarına bazı olumlu şeyler kattığı da bir gerçek. Oyunun rekabetçi yanı bakalım kendisini bir dünya turnuvasına taşıyacak mı?

2016 Pokemon Şampiyonası


BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...