Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO: Gym’leri Kontrol Etmek İçin İpuçları

Pokemon GO‘da Gym’leri kontrol etmek için faydalı olacak ipuçları ile karşınızdayız. Pokemon GO oyuncuları için Gym’ler -özellikle ne yapması gerektiğini bilmeyenler- korkutucu olabiliyor. Burada derlediğimiz ipuçları ile en azından başlangıç için ne yapmanız gerektiği konusunda bir fikir sahibi olabilir ve iyi bir Pokemon eğitmeni olma yolunda adım atabilirsiniz.

Pokemon GO: Gym’leri Kontrol Etmek İçin İpuçları

Pokemon GO Gym'leri Kontrol Etmek İçin İpuçları 1
  • Saldırı İçin Hangi Pokemon’un İdeal Olduğunu Öğrenin

Atağa geçmek istiyorsanız Snorlax, Dragonite, Lapras, Vaporeon (hatta patch’ten sonra dahi), Arcanine ve Exeggutor gibi Pokemon’ları kullanmalısınız.

  • Düşük Ayak İzi Trafiğine Sahip Bir Gym Seçin

Bazı Gym’ler sürekli saldırı altında oluyor ve bu nedenle neredeyse her beş dakikada bir el değiştiriyor. Bu nedenle en az meşgul durumdaki Gym’lerden birisini tercih edin ve ataklardan olabildiğinde uzakta kalın.

  • Mücadeleden Önce Pokemon’u Seçin ve Organize Edin

Saldırı düzeninde Pokemon’larınızı en düşük CP’den en yüksek CP’ye ilerleyecek şekilde ayarlayın. En güçlü Pokemon’unuzu göz göre göre kaybetmek istemeyeceksinizdir. Ancak bazen savaşın gidişatına göre bazı Pokemon’ları türlerine bağlı olarak mücadeleye dahil etmek avantaj sağlayabilir.

  • Arkadaşlarınızla Birlikte Saldırıya Geçin

Pokemon GO arkadaşlar ve diğer Pokemon eğitmenleriyle birlikte oynanabilecek şekilde tasarlanmış bir oyun. Eğer bir Gym çok zorluysa aynı takımdan başka oyuncularla iş birliğine gitmek akıllıca olacaktır.

  • Geride En İyi Savunmacıyı Bırakın

Boş bir Gym’de en iyi defans yapabilen Pokemon’u bırakmak mantıklı olacaktır, böylece saldırılara karşı daha dik bir duruş sergilenebilmekte. En iyi savunmacı Pokemon’lar sırasıyla Lapras, Poliwrath, Dragonite, Snorlax, Exeggutor ve Slowbro.

  • En İyi Savunmacınızı Savaşın Dışında Tutun

Bir Gym’i temizlediğinizde buraya hızlıca bir Pokemon konumlandırmalısınız yoksa başka birisi hızla ele geçirebilir. Bu nedenle en iyi savunmacı konumundaki Pokemon’unuzu savaşın dışında bırakın ve tam sağlıklı olmasına özen gösterin. Bir savunmacı tam sağlıklı şekilde Gym’de yerini almış olmalı çünkü Pokemon’ların iyileşmesi zaman alıyor, Pokemon’unuz toparlanamamışken başka bir oyuncunun zaferinize gölge düşürmesini hoş karşılamayacağınız kesin.

Gym’i güven altına aldıktan sonra bir süre takılabilir ve prestijinin yükselmesini sağlayabilirsiniz, böylece diğer takım arkadaşları da kendi Pokemon’larını burada konumlandırabilir.