Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’nun Yıl Sonu Geliri 1 Milyar USD Olabilir

Popülerliği devasa boyutlara ulaşan Pokemon GO‘nun geliştiricisine her gün 10 milyon dolar kazandırdığı bilinmekte. Oyun yayınlandıktan 1 ay sonra 200 milyon USD’ye ulaşmıştı. Yıl sonunda ise bunun 1 milyar USD olması bekleniyor.

Pokemon GO’nun Yıl Sonu Geliri

App Annie isimli istatistik sitesinin sağladığı verilere göre Pokemon GO’nun 2016‘nın bitiminde 1 milyar USD gelire ulaşması oldukça mümkün. Zira oyun yeni ülkeler için yayınlanmaya devam ettikçe kazancını artırdığı bir gerçek. Pokemon GO geçtiğimiz hafta Google Play Store’da 100 milyon indirmeye ulaşmıştı. App Store tarafında ise Apple’ın ifadesine göre oyun birinci haftasında elde ettiği indirme sayısıyla tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

Pokemon GO'nun Yıl Sonu Geliri

Dünyanın en yoğun nüfuslu ülkelerinden ABD‘de Pokemon GO’nun 1 haftada 21 milyon aktif kullanıcıya ulaştığı bir süredir biliniyor. Sadece Temmuz ayı raporlarına bakıldığında Android platformunda uygulamayı kullanan günlük ortalama kullanıcı sayısının Snapchat, Tinder, Twitter, Instagram ve Facebook’dan fazla olduğu ortaya çıkıyor.

Pokemon GO bugün hedeflediği marketlerin birçoğu için hala yayınlanmış değil. Ancak Financial Times‘ın 12 Ağustos raporuna göre yalnızca ABD, Birleşik Krallık ve Almanya pazarlarında oyun 268 milyon USD gelire ulaşmış. Bu Pokemon’un çıkışından 1 ay sonra tüm dünyada ulaştığı 200 milyon USD gelir ile kıyaslandığında oldukça büyük bir değişim.

Oyunun asıl patlamayı Çin, Güney Kore ve Hindistan gibi marketlere girişiyle yapması bekleniyor. Daha önce haberini paylaştığımız gibi 2017 Mayıs ayında yeni Pokemon’ların oyuna eklenmesi ile bu çılgınlık daha da katlanacak gibi görünüyor.