Kategoriler
Apps & Oyunlar

Serinin Yeni Pokemon’u Sun and Moon ile Ortaya Çıktı

The Pokemon Company‘nin son yıllarda ortaya çıkardığı Pokemon’larla yaratıcılığını kaybettiği çokça konuşuluyordu. Özellikle “çöp torbası”, “anahtarlık” ve “dondurma külahı” gibi Pokemon fikirleri bunun en büyük destekçileriydi. Ancak görünüşe bakılırsa gidişat yeni Pokemon’lar ile devam ediyor.

Serinin Yeni Pokemon’u

Serinin Yeni Pokemon'u
Sandygast

Firmanın 18 Kasım‘da 3DS konsollarına çıkması beklenen Sun and Moon isimli yeni oyunu için Sandygast ve Palossand isminde seriye eklenecek iki yeni Pokemon’un tanıtımı yapıldı. Yeni Pokemon fikri her ne kadar heyecan verici olsa da Pokemon’ların kendileri pek öyle değil! Kum yığınından ibaret bir Pokemon fikri ne kadar ilginç olabilir tartışılır ancak serinin hayranlarını hayal kırıklığına uğrattığı kesin.

Bunların yanı sıra oyuna birkaç yeni Pokemon daha ekleniyor. Tüm bunlar şu an da özellikle Twitch.tv’de canlı yayını devam etmekte olan Pokemon World Championship’de bir bir ortaya çıkıyor. Tanıtılan 4 farklı Pokemon’dan ilkinin ismi Crawbrawler ve diğerinin ise Stufful. Geriye kalan Pokemon’lardan bir tanesi kırmızı panda konseptinde iken diğeri Hayalet/Toprak türünde ve ilgi biraz daha çekici idi.

Diğer taraftan dünya şampiyonası yapılmakta olan Pokemon kart oyunu için “GX” adında yeni kart serileri tanıtıldı. Bu kartlar oyuna her maç için 1 kez kullanılabilen özel bir saldırı ekliyorlar. Bu saldırı stili yakın zamanda belki de Pokemon GO’ya da eklenebilir. Tanıtım videosunun tamamını şuradan izleyebilirsiniz.

Serinin Yeni Pokemon'u
Palossand