Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO: Dragon, Psychic, Poison ve Fairy Tip Pokemon’lar Nerede Çıkar?

İster su tipi isterse çip tipi Pokemon’lar olsun bunların hangi bölgelerde çıktıklarını tahmin etmek karmaşık değil. Ancak Psychic ya da Fairy gibi farklı tipteki Pokemon’ların hangi alanlarda daha çok bulunduklarını hemen kestirebilmek pek mümkün değil.

Nostalji Zamanı! Pokemonlar Hangi Hayvanları Temsil Ediyor?

Dragon, Psychic, Poison ve Fairy

Pokemon GO‘da dört farklı ve ilginç türde Pokemon tipi bulunuyor. İlginç çünkü çim, su ya da toprak gibi Pokemon çeşitlerini haritada uygun bir noktaya koymak kolay. Diğer taraftan Dragon, Poison, Fairy ya da Psychic gibi Pokemon tiplerine gelince durum farklılaşıyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Dragon Tipi Pokemon’lar

Pokemon GO’da şimdilik yalnızca üç çeşit Dragon tipi Pokemon bulunuyor. Bu tip Pokemon’lar Dratinis, Dragonairs ve Dragonites olarak biliniyor. Üçü arasında en kolay bulunanı Dratini. Çünkü kendisi hikayesi itibariyle su ile yakın ilişkisi olan bir yaratık. O nedenle oyunda özellikle su birikintilerinin olduğu noktalarda bulunabiliyor. Bunun dışında diğer Dragon tipi Pokemon’ları bulmak için golf sahaları ve bölgenin simgesi yapıların yakınlarına bakmak gerekiyor.

Psychic Tipi Pokemon’lar

İş psişik tipi olanlara gelince bunların nerelerde çıktıklarını kestirebilmek zor. Bu Pokemon’lar diğer herkes gibi oyunun herhangi bir noktasında bulunabilir. Ancak özellikle çıktıkları yerler yerleşim bölgeleri (gece vakitlerinde), hastaneler ve herhangi tür çimli alanlar olarak sıralanıyor. Bu Pokemon’ların en çok hastane yakınlarında çıktıkları uzun zamandır bilinmekte.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Poison Tipi Pokemon’lar

Birinci nesil Pokemon’lar arasındaki en yaygın tiplerden biri de Poison yani zehir tipi Pokemon’lar olarak sıralanıyor ve ilginç bir şekilde bunlar aynı zamanda oyunun en sevilen karakterleri arasındalar. Haunter’dan tembel Muk‘a ve Weedle ile Bulbasaur’a kadar tüm zehir tipi Pokemon’lara oyunda en sık sulak alanlar, bataklıklar, göller ve endüstriyel alanlarda rastlanıyor.

Fairy Tipi Pokemon’lar

Şüphesiz birinci nesil Pokemon’lar arasında en şirin olanları bu tip yani peri tipi olanlar. Hızlı bir tahminle Fairy tipi Pokemon’ların oyunda ağaçlık alanlarda daha sık bulunduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bunları bulmak aslında tahmin ettiğinizden daha kolay. Jigglypuff, Clefairy ve Clefable gibi peri tipi Pokemon’lar oyunda mezarlıkların ve bölgenin simgesi yapıların yakınlarında daha sık çıkıyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Poison, Fairy, Dragon ve Psychic tip Pokemon‘lar hakkında bilmeniz gerekenler bunlar.