Kategoriler
Rehberler

Android: Telefon Alarmını Seslenerek Kapatın

Alarm seslerinden hepimiz nefret ediyoruz. Oysa telefon alarmını sesinizle kapatmak mümkün. Aslında biyolojik saati yerinde olan birisinin alarm kurma olaylarına hiç girmemesi lazım. Fakat bu zamanlarda sağlıklı bir bedene rastlamak pek kolay değil :). Sabahları çalan alarm sesinden nefret ediyor ve bir an önce bu sesten kurtulmak istiyorsanız, bunun için telefona ulaşmak zorunda değilsiniz. Hazırladığımız rehber sayesinde telefon alarmını sesinizle kapatmak mümkün hale gelecek.

Telefon Alarmını Sesinizle Kapatmak

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adnfxmobile.wakevoice.lite&hl=tr

  • İlk olarak WakeVoice Trial alarm clock uygulamasını indirmelisiniz. Çok kapsamlı bir alarm hizmeti sunuyor.
Stop-Android-Ringing
  • Uygulama gördüğünüz gibi 1 milyon civarı cihaza indirilmiş. Çok büyük bir derde çözüm olduğu gayet açık.
Stop-Android-Ringing-A

İlk önce alarmın saatlerini belirlerken yukarıdaki 2 seçeneği görmüyorsunuz. O nedenle + işaretine dokunun. Ardından Speech Synthesis ve Voice Recognition ayarlarını işaretleyin.

Stop-Android-Ringing-Alarm-With-Your-Voice-6
  • Test bölümüne dokunduktan sonra Google Voice açılacak. Sizden istenen STOP demeniz. Alarmı ertelemek için de SNOOZE demeniz yeterli. Fakat bunları söylemek her zaman kolay değil. En azından SNOOZE, STOP kadar anlaşılır olmayabilir.
Stop-Android-Ringing-Alarm-voice
  • Burada STOP keyword ve SNOOZE command bölümlerini görüyorsunuz. STOP yerine DUR sesini de kaydedebilirsiniz. Burada önemli olan kolay, anlaşılır bir kelime seçmenizdir. İngilizce kelimelerde ısrar ederse ona göre seçiminizi yaparsınız.
İlginizi Çekebilir:  iPhone 13s / iPhone 14 modelleri, fiyatı, teknik özellikleri