Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da 1 Günde 1 Milyon XP Kazanmak Jimmy’s Loop ile Mümkün

Teksas eyaletinin Austin şehrinden bir Pokemon GO oyuncusu Jimmy Derocher hiçbir kuralı çiğnemeden 24 saat içerisinde 1 milyon deneyim puanının kazanılabileceğini kanıtlamaya çalıştı. Ancak bunu yaparken herhangi bir hile yazılımı ya da açığa başvurmayan kullanıcı her şeye rağmen Niantic’in soft-ban yasaklamasına düştü.

Pokemon GO’da 1 Günde 1 Milyon XP Kazanmak

Pokemon Go İçin Yeni Pokemonlar Yolda'

Derocher son birkaç haftasını bunun nasıl yapılabileceğini düşünerek harcamış. Hiçbir hileye başvurmadan olabildiğince kısa zamanda olabildiğince yüksek miktarda XP bu son zamanların en popüler mobil oyununda nasıl kazanılabilirdi? Derocher bu fikrini yakınları ve takipçileri ile paylaştığında duyduğu tek şey bunun imkansız oluşuymuş.

Ancak kullanıcının planına göre 24 saatte 1 milyon XP kazanmak mümkündü. Özel bir yürüme rotası tasarlayan Derocher bu rotayı kullanarak yaklaşık 320 metrelik yol içinde 10 PokeStop‘u ziyaret edebilecekti. Kullanıcı PokeStop’ların her birine birer lure yerleştirerek en kısa sürede en çok sayıda Pokemon’u yakalayarak hedefine ulaşmış olacaktı. Kendisinin hazırladığı bu yol daha sonra “Jimmy’s Loop” yani “Jimmy’nin Döngüsü” adını alarak ünlendi.

Pokemon GO'da 1 Günde 1 Milyon XP Kazanmak

Tabii böylesine büyük bir hedef bazı kurallar olmadan tamamlanamazdı. Oyuncuya göre 320 metrelik rotanın etrafında atılan her bir tur 5 dakikayı geçmemeli ve yeterince çok sayıda Pokemon olmadığı sürece koşmaya ara verilmemeliydi. Derocher’ın planına göre rotanın yalnızca birinci ve üçüncü noktalarında mola verilmesi uygundu.

Plan hazırlandıktan sonra geriye bunu tüm dünyaya duyurmak kaldı. Şahıs Twitch hesabı üzerinden canlı yayın yapacağını duyurarak binlerce insanı bir anda yayına bağladı. Çünkü planını canlı yayında gerçekleştirecek ve böylece herhangi bir sahtecilik ya da hile olmadığı kanıtlanacaktı. Yayın başladıktan ilk birkaç saat boyunca her şey yolunda gitti ve planladığı gibi kazandığı XP miktarı yüzbinlere ulaşmıştı.

Pokemon GO'da 1 Günde 1 Milyon XP Kazanmak

Planın bu dikkat çeken başarısı sonrası yüzlerce kullanıcı Derocher’a eşlik etmek istedi. Ancak rota etrafında geçirdiği 13. saatte beklemediği bir problemle karşılaştı. Kullanıcı ne denerse denesin artık hiçbir Pokemon’u yakalayamıyordu. Bu esnada 600,000 deneyim puanı toplamış ve büyük ses getirmişti. Ancak anlaşılan Niantic’in anti-hile sistemi Derocher’ı soft-ban ile yasaklamıştı. Hala deneyim puanı kazanabiliyordu ancak hedefine ulaşması için yeterli değildi. Daha önce 2 gün içinde 1 milyon XP kazanmayı başarmıştı ancak bu sefer ki farklıydı.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Bu kadar kısa sürede bu denli yüksek miktarda XP kazanmak için bot kullanmak gerektiğine inanmış olan Niantic görünüşe göre Derocher’ı bu nedenle ban’lemiş. İşin komik tarafı ise kullanıcının bunu yalnızca oyunu “oynayarak” yapmış olmasına rağmen Niantic’in hile sistemine takılmış olması. Oyuncunun bundan tek kazancı ise yayın sırasında aldığı bağışların yardımıyla Charity Miles uygulamasından 50 ile 60 dolar arasında kazanması oldu. Jimmy Derocher bu denemesinden önce Niantic Labs’in CEO’su John Hanke’den kendisine soft-ban verilmemesini istemiş. Ancak görünüşe göre isteği Hank’e ulaşmamış. Umarız Niantic kendisine bir deneme daha yapması için şans verir ve bu planı gerçekleşmiş olur.

Yayının tamamını buraya tıklayarak Twitch.tv adresinden izlemek mümkün.