Kategoriler
Apps & Oyunlar

Tayland’da Pokemon GO Oynamak Dünyanın Sonunu İzlemek Gibi

Ülkenin başkenti Bangkok‘ta Pokemon GO oyuncuları son günlerde artan trafik kazalarından şikayetçi durumdalar. Bildiğiniz gibi Pokemon GO oynamak yürürken sıkça telefon ekranına bakmayı gerektirdiğinden böylesine yoğun nüfuslu bir ülkede bunu yapmak sakınca doğurabiliyor.

Pokémon GO çılgınlığından markanız nasıl yararlanır? - Digital Age

Tayland’da Pokemon GO Oynamak

Hükümet bu şikayetler sonrası durumla ilgili önlemler alacağını duyurmuş ve kararları ise kökten çözüm getirmek olmuş; Görevlendirilen 50 polis memuru ile özellikle trafiğin yoğun olduğu 10 farklı bölge Pokemon GO’ya yasak hale getirilmiş. Yani bu bölgeleri kullanırken Pokemon GO oynamak yasayı ihlal eden bir hareket olarak kabul edilecek.

Yürürken ya da araç kullanırken Pokemon GO oynamak ve trafiğe engel olmak 1,000 baht yani 85 lira ile cezalandırılacak. “Rahatsızlık verici şekilde” Pokemon GO oynadığı tespit edilenler ise ekstra cezaya çaptırılacak ancak bu cezanın ne olduğu henüz bilinmiyor.

Oyun 2 hafta önce Asya‘da yayınlanmasından bu yana büyük kalabalıklar halinde dolaşan Pokemon fanları şehirde genel anlamda adeta terör estiriyorlardı. Kalabalığın bir Snorlax‘ı yakalamak için adeta trafiğin içine daldığı bu anlardan biri kayda alınmış. Ortaya çıkan görüntü ise neredeyse dehşet verici. Neyse ki olayın ardından yaralanan olmamış.