Kategoriler
Haberler

Android 7.0 Nougat Fabrika İmajları ve OTA Dosyaları

Android 7.0 Nougat işletim sisteminin resmen kullanıma sunulmasının ardından teknoloji tutkunu kullanıcılar Google’ın fabrika imajlarını yayınlamasını sabırla bekledi. Firma bugün kullanıcıların yüzünü güldürecek adımı attı ve kullanıcıların isteği yerine geldi.

Android 7.0 Nougat güncellemesi Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player ve Google’ın Pixel C tabletine sunulmuş vaziyette. Eksileri ve artılarıyla çok konuşulan Nexus 5 akıllı telefon ise güncellemeden mahrum kaldı, bu akıllı telefon Android macerasına Android 6.0 Marshmallow ile nokta koymuş oldu.

Android 7.0 Nougat Fabrika İmajları ve OTA Dosyaları

Android 7.0 Nougat Fabrika İmajları ve OTA Dosyaları 1

Android Developers sitesinde yayınlanan fabrika imajlarıyla kurulum işlemine geçmeden önce kullanıcıların cihazlarındaki verilerini yedeklemeleri tavsiye ediliyor. Flash’lama sürecinde akıllı telefon / tabletlerde depolanmış tüm veriler silineceği için yedekleme unutulmamalı. Root erişimi, flash’lama ve fabrika imajı gibi kavramlara aşina olan teknoloji meraklıları zaten bu sürece hakimler.

İlginizi Çekebilir:  GeForce Now, bazı LG TV'lerde yüklü olarak geliyor

Google Mayıs ayından bu yana fabrika imajlarının yanı sıra OTA dosyalarını da sağlamaya başladı. Bu OTA dosyalarıyla bootloader kilidini kaldırmadan ve tüm verileri tamamen silmeden firmware güncellemesi gerçekleştirilebiliyor. Google Android Nougat işletim sisteminin fabrika imajlarına ek olarak OTA dosyalarını da indirmeye olanak tanıyor.

Tüm imaj ve OTA dosyalarına aşağıdaki bağlantılar yardımıyla ulaşmanız mümkün. Bu yazıyı kaleme aldığımız anda Pixel C ve Nexus Player güncellemeleri de hazır durumdaydı. Fabrika imajları ve OTA dosyaları için detaylı kurulum yönergeleri de yine bu sayfalarda mevcut.

  • Android 7.0 Nougat fabrika imajlarını indirmek için buraya tıklayın.
  • Android 7.0 Nougat OTA dosyalarını indirmek için buraya tıklayın.
İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey