Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android 7.0 Nougat Nasıl İndirilir ? / Özellikleri ve Yenilikleri

Android 7.0 Nougat nasıl indirilir sorusunun en fazla sorulduğu zamanlardayız. Google’ın geliştirmiş olduğu Android işletim sisteminin son sürümü Nougat bugün itibari ile Nexus cihazlara dağıtılmaya başlandı. Geçen yıla göre yaklaşık olarak 40 gün önce başlayan güncelleme; Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player, Nexus 5X, Nexus 6P ve Pixel C tablet modelleri için geçerli. Ayrıca Android One cihazları da güncellemeden faydalanıyor. Yani ülkemizde General Mobile 4G ve 5 Plus modelleri de listede. Şimdi Android Nougat güncellemesi ile birlikte gelen özelliklere bakalım.

Android 7.0 Nougat Nasıl İndirilir Özellikleri ve Yenilikleri

multi windows
  • Çoklu pencere desteği ve çoklu işlem yetenekleri Android N‘in verimlilik kategorisindeki güçlü yanları. Android N ile beraber iki uygulamayı aynı anda ekranı ikiye bölerek kullanabiliyoruz. Bu, LG, Samsung gibi üreticilerin zaten kullandığı bir özellikti ancak yeni sürümle beraber bu varsayılan bir özellik olarak geliyor. Android Nougat sayesinde hem tablet hem de akıllı telefonunuzda çoklu pencere özelliğini kullanabileceksiniz.
multi
  • Yenilenen bildirim merkezi ile birlikte bildirimleri kolay yönetebilme ve bildirim merkezinden cevap verebilme. Bildirimlerin ayarları zenginleştirildi. Artık her bildirimin gözükmesini engelleyebileceğiz.
bildirim
  • Bildirimdeki ikonlara uzun basarak, ayarların ilgili menüsüne gidebilme özelliği eklendi. Bu işlem sayesinde işimiz daha da kolaylaşmış olacak.
night mode
  •  Android 7.0 Nougat ile birlikte artık kendi içinde bir gece modu barındırıyor. Bu mod ile geceleri telefon karanlık temaya geçiş yaparak gözlerinizin yorulmasını engelliyor.
dozemode
  • Geliştirilmiş Doze Modu ile ekran kapalıyken arka plandaki mobil veri trafiğini yöneten Doze severleri sevindirecek bir haber daha mevcut. Doze sayesinde belirlediğiniz uygulamalar ekran kapalıyken internete erişemeyecek ve bu sayede güç tüketimi azalıyor.
vulkan
  • Vulkan grafik API’si sayesinde daha iyi grafikler. Vulkan grafik API’si ile çok daha iyi grafik performansı ve verimliliği göreceğiz. Bununla birlikte %75‘e varan bir hızlanma vadediliyor.
İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Peki, Android 7.0 Nougat Nasıl İndirilir ?

Şu an Nexus dışında herhangi bir marka Android 7.0 Nougat dağıtımına başlamadı. İndirmenizin tek yolu kullandığınız markanın telefonunuz için Android 7.0 güncelleştirmesini hazırlamış olmasıdır. Bu sene bitmeden birçok markanın Android 7.0 paketleri kullanıma sunulacak. Hemen hemen tüm amiral gemileri bundan yararlanacak fakat orta sınıf modeller için henüz bir duyuru yapılmadı.