Kategoriler
Apps & Oyunlar

İşte Dünyanın En İyi Pokemon Oyuncuları

San Francisco‘da geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Pokemon Dünya Şampiyonası etkinliğinin sonlanması ile dünyanın en iyi Pokemon oyuncularını bir bir tanımış olduk.

Dünyanın En İyi Pokemon Oyuncuları

Turnuvada sunulan 500,000 dolarlık ödül havuzu Pokemon kart oyunu ve Pokemon video oyununu kapsadı. Ödüller turnuvanın 3 farklı yaş grubu olan Junior, Senior ve Masters arasında paylaştırıldı. Kart oyununda Japon oyuncular üstünlüğünü ortaya koysa da video oyunu tarafında durum farklıydı. Amerikalı oyuncular video oyununda başarılı olan taraftı. Turnuvanın en küçük yaş grubu olan Junior ligi (11 yaş ve altı) ile orta yaş grubu olan Senior liginde (15 yaş ve altı) kazanan taraf aynıydı. Master lig için de bu durum değişmedi.

pokemon world championship

Master ligi her zamanki gibi tüm zamanların en yeteneklilerini Pokemon etkinliğinde bir araya getirdi. Sürpriz bir şekilde Japonya’dan hiçbir oyuncu etkinliğin final aşamasına geçemedi. Zira Pokemon’un doğduğu ülke Japonya uzun zamandır ilk kez bu denli bir başarısızlık sergiledi. Geçen yıl finaldeki 8 oyuncudan 7’si Japondu ve elbette şampiyon Shoma Honami de.

Finalde gülen taraf kendi gibi Amerikalı olan Jonathan Evans‘ı 2-0’lık seri ile geçen Wolfe Glick oldu. Binlerce oyuncu tarafından izlenen final oldukça heyecanlı geçti. Bunun en büyük nedenlerinden biri de normalde yasaklı olan bazı efsanevi Pokemon’ların yeni formatta oyuna dahil edilmesiydi. Etkinliğin en çok tercih edilen Pokemon’ları da sırasıyla Kyogre, Groudon, Xerneas, ve Rayquaza oldu. Hafta sonu canlı olarak yayınlanan final bölümünü buradaki Twitch.tv bağlantısından tekrar izleyebilirsiniz.