Kategoriler
Konular

Samsung Galaxy Note 7 Alternatifi Büyük Ekranlı Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy Note 7 alternatifi büyük ekranlı akıllı telefonlar ile karşınızdayız. Samsung Galaxy Note 7 geçtiğimiz hafta içerisinde resmen tanıtıldı. Samsung Galaxy Note 6 model ismini kullanmadan doğrudan Galaxy Note 7’ye geçmeyi tercih etti. 5.7 inç genişliğinde hayli büyük ekran, S-Pen ve üzerinde titizlikle çalışılmış suya karşı dayanıklı gövdesiyle şüphesiz ilgi çekici bir ürün. ABD’deki modellerinde Snapdragon 820 yongaseti bulunmakta, yani performans anlamında da gerçekten rakipsiz bir cihaz. Akıllı telefonun kullanıcıları üzen yanı ise fiyat etiketi. ABD’de 880 USD değer biçilen akıllı telefon ülkemizde 3599 TL‘den alıcılarını beklemekte. Eğer siz de Galaxy Note 7 gibi büyük ekranlı bir akıllı telefon edinmek istiyor ancak bütçeniz bu duruma elvermiyorsa Galaxy Note 7 alternatifi büyük ekranlı akıllı telefonlar listemizden bir ürüne yönelebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 7 Alternatifi Büyük Ekranlı Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S7 Edge

Galaxy Note 7 Alternatifi Büyük Ekranlı Akıllı Telefonlar 1

Samsung Galaxy S7 Edge temelde Galaxy Note 7 ile hemen hemen aynı, ancak 250 USD kadar daha uygun bir fiyat etiketi taşıyor. S-Pen sizin için hayati öneme sahip değilse o halde Samsung Galaxy Note 7 yerine Galaxy S7 Edge’e gönül rahatlığıyla kollarınızı açabilirsiniz. Üstelik Galaxy S7 Edge Galaxy Note 7’den daha uzun pil ömrü sunmakta, pil ömrünün birçok kullanıcı için önemli bir kriter olduğu açık.

Ekran boyutları arasında 0.2″ fark mevcut, Galaxy Note 7 depolama kapasitesi olarak S7 Edge’i ikiye katlamakta. (32 GB / 64 GB) Galaxy Note 7 USB-C bağlantı konnektörü ile gelirken Galaxy S7 Edge microUSB bağlantısına sahip. Ancak her iki akıllı telefonda da aynı iki taraflı kavisli ekran tasarımı, Snapdragon 820 yongaseti ve benzer kameralar mevcut.

Moto Z Force Droid

Galaxy Note 7 Alternatifi Büyük Ekranlı Akıllı Telefonlar 2

Galaxy Note 7’den 200 USD daha uygun fiyatlı olan Moto Z Force Droid rakibinin elini zorlayacak özellikler barındırıyor. Moto Mods sayesinde cihaza bir pico projektör ya da ayrı bir Bluetooth hoparlöre ihtiyaç duymaksızın güçlü bir hoparlör ekleyebiliyorsunuz. Bu sayede akıllı telefonu kullanıcılar özel olarak ilgi duydukları alan doğrultusunda geliştirebilme olanağına sahip oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için ücretsiz sahte konum uygulamaları

5.5 inç ekranlı Moto Z Force üst düzey Snapdragon 820 işlemcisi ve temiz Android versiyonu ile gelmekte. Moto jestleri ve başarılı sonuçlar sunabilen kamerası da cabası.

OnePlus 3

Galaxy Note 7 Alternatifi Büyük Ekranlı Akıllı Telefonlar 3

Bu günlerde üst düzey bir akıllı telefon için 700 – 800 USD harcamak zorunlu değil, OnePlus firması OnePlus 3 modeli ile 400 USD karşılığında üst düzey bir akıllı telefona sahip olma fırsatı sunuyor. Ürüne Qualcomm’un Snapdragon 820 yongası güç veriyor.

Firma güncelleme konusunun üzerine düşüyor, tıpkı Apple gibi sürekli minör güncellemeler sunarak cihazın kullanım deneyimini üst düzeye taşımayı hedefliyor. 5.5 inç genişlikli ekranda hayli hızlı çalışan, temiz bir arayüz sunuluyor. 64 GB yüksek hızlı depolama alanı, harika kameralar, hızlı şarj özellikli pil bizlerle. S-Pen, Gear VR gibi sanal gerçeklik çözümleri, kavisli ekran yapısı gibi özellikler sizin için çok anlam ifade etmiyorsa OnePlus 3 düşünmeniz gereken bir akıllı telefon.

ZTE Axon 7

Galaxy Note 7 Alternatifi Büyük Ekranlı Akıllı Telefonlar 4

Galaxy Note 7’nin neredeyse yarı fiyatında olan ama yüksek performans vaat eden bir diğer ürün de ZTE Axon 7. ABD’deki resmi duyurusu kısa süre önce gerçekleştirilen ürün yüksek performanslı Snapdragon 820 yongası, başarılı kamerası, akıcı ve sorunsuz bir kullanım deneyimi sunan arayüzüyle bizlere OnePlus 3‘ü hatırlatmakta.

Huawei Mate 8

Galaxy Note 7 Alternatifi Büyük Ekranlı Akıllı Telefonlar 5

Üretkenlik konusuna önem veriyorsanız akıllı telefonda büyük ekran olması sizin için önemli bir kriter halini alacaktır. Büyük ekranlı bir akıllı telefonda hemen her işlem daha hızlı ve kolay şekilde halledilebilmekte. Ekrana daha fazla içerik sığıyor, bu cihazlar büyük boyutları sayesinde devasa pil kapasitesileri ile geliyor.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Huawei Mate 8 performans / fiyat oranı tatmin edici bir ürün. Rafine edilmiş güzel görünümlü tasarımlı, ince kenar çerçevesi, 6 inç genişlikli ekranıyla Galaxy Note 7’ye görece uygun fiyatlı başarılı bir alternatif olmayı başarıyor.