Kategoriler
Konular

Android’de En İyi Üçüncü Parti Müzik Widget’ları

Android En İyi Üçüncü Parti Müzik Widget'ları 4

Android için En İyi Üçüncü Parti Müzik Widget’ları ile karşınızdayız. Müzik dinlemeyi çok seviyor ve akıllı telefonunuzun bu işlevinden yoğun şekilde faydalanıyorsanız Android işletim sistemine başarılı bir müzik widget’ı ekleyerek müzik dinleme deneyiminizi bir üst seviyeye taşımanız mümkün. Popüler müzik dinleme ve streaming uygulamalarının widget’ları maalesef çok başarılı değil. İhtiyaç duymadığımız butonlar içeriyor, istediğimiz bazı seçeneklere sahip değiller, yeniden boyutlandırmak sıkıntılı ve tema seçeneği sunmuyorlar. Neyse ki çaresiz değiliz.

Müzik dinleme yazılımları arka planda çalışabiliyor, bu sayede örneğin Spotify’da müzik dinlerken e-postalarımıza göz atabiliyoruz. Uygulamaların widget’ları bildirim çubuğunda yer almakta ve bu uygulamalar bildirimlerinize erişim yetkisi talep ediyor. Burada izin verilirken ya tüm bildirimlere izin verilebiliyor ya da tümüne birden erişim engeli söz konusu oluyor. Yani müzik widget’larının mesajlarınızı ve potansiyel hassas verilerinizi okuyabilmesi mümkün hale geliyor. Bu nedenle müzik widget’larını dikkatli şekilde incelemek ve güvenilir bir araç tercih etmek önem teşkil ediyor. Sizler için Google Play‘de yer alan ve beğenimizi kazanan üçüncü parti müzik widget’larından üç tanesini seçtik.

Android’de En İyi Üçüncü Parti Müzik Widget’ları

Jack’s Music Widget (Ücretsiz, 1.99$)

Android En İyi Üçüncü Parti Müzik Widget'ları 1

Müzik uygulamalarının klasik widget’larına kıyasla çeşitli avantajlar sunan bir araç. Öncelikle Jack’s widget’lar için çok sayıda stile sahip, bunlar arasında albümün kapak görselinin renk düzenini belirlemesi de var. Biz genelde “Clear” ı tercih ediyoruz ancak bazı temalarda kontrast ya da transparanlık oranını artırmak gerekebiliyor. Jack’s geleneksel müzik uygulamalarının yanı sıra medya yürütebilen YouTube, Netflix gibi uygulamaları da yönetebiliyor.

KWGT (Ücretsiz, 2.99$)

Android En İyi Üçüncü Parti Müzik Widget'ları 2

Bir WYSIWYG (Türkçe’si Ne Görüyorsan Onu Elde Edersin anlamında bir kısaltma) widget editörü olan KWGT kendi widget’ınızı tasarlamanıza ya da başkasının ön tanımları / komponentlerini kullanabilmenize olanak tanıyor. Uygulamanın bir güzelliği müzik widget’ı oluşturmak için bir eklentiye ihtiyaç duymaması. Standart yürüt / duraklat / ileri / geri butonlarının yanı sıra ileri / geri sarma gibi kontroller de var.

Material Music Komponent (Ücretsiz)

Android En İyi Üçüncü Parti Müzik Widget'ları 3

Google Play’de yer alan çok sayıda KWGT paketinden birisi olan Material Music Komponent bazı yerleşimsel tuhaflıklarının özelleştirilmelerle giderilmesinin ardından oldukça başarılı bir müzik widget’ı halini alıyor. Müzik widget’ınızın rengini duvar kağıdınız ile uyumlu hale getirebiliyor, renklere transparanlık katabiliyorsunuz.