Kategoriler
Konular

Android ve iOS’de En İyi Eğitim Uygulamaları

Android ve iOS uyumlu En İyi Eğitim Uygulamaları ile sizlerleyiz. İnternet eğitim için geniş paylaşım ve kolay ulaşım gibi avantajları sayesinde şüphesiz muazzam bir kaynak. Sağlam bir internet bağlantısı ve İngilizce dil bilgisiyle birçok alanda üniversite lisans eğitimi seviyesinde içeriklere ulaşmak mümkün. İnsanlık adına önemli bir fırsat ve teknolojinin doğru kullanımı için gerçekten örnek bir senaryo.

Akıllı telefonlar geniş ve yüksek çözünürlüklü ekranları, internet bağlantı kapasiteleriyle birlikte bilgiye erişim için büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca sadece Wikipedia’yı kullanmak zorunda da değilsiniz. Dilerseniz şimdi sizler için derlediğimiz En İyi Eğitim Uygulamaları nelermiş hep birlikte görelim.

Android ve iOS’de En İyi Eğitim Uygulamaları

Coursera

Android ve iOS En İyi Eğitim Uygulamaları 1

Ücretsiz Coursera uygulaması ile 140’tan fazla sayıdaki kolej ve üniversiteden sayısı 1000’in üzerindeki kurs ve uzmanlık eğitimlerine erişmek mümkün. İlginizi çeken alandaki eğitimleri alanındaki üst noktada yer alan eğitmenlerden alma fırsatı var. Ders videolarını tek tek izleyebiliyor ya da çevrimdışı izlemek için indirebiliyorsunuz. Kurs çalışmaları, quiz’ler ve projeler her iki platformda da kaydedilebiliyor. Eğitim sonunda sertifika alarak bunu işverenleriniz, iş arkadaşlarınız, ya da arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bilgisayar, veri, işletme, bilim, sanat ve diğer alanlarda eğitimlere yer veriliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

TED

Android ve iOS En İyi Eğitim Uygulamaları 2

TED uygulaması alanında ön plana çıkan insanların konuşmalarını içeren 2000’den fazla videoya (uygulamada TED Talks olarak geçiyor) ulaşım olanağı sunuyor. İçerikler kategorilere ayrılmış; bilimden eğitime, psikolojiye kadar çok sayıda kategori mevcut. 100’den fazla dilde altyazı bizlerle. NPR ve TED işbirliğiyle hazırlanan TED Radio Hour podcast’leri de dinlenebiliyor. Videoların çevrimdışı izlenmek için indirilebilmesi hoş bir detay. TED aynı zamanda özel yürütme listeleri de oluşturabiliyor.

Khan Academy

Android ve iOS En İyi Eğitim Uygulamaları 3

Khan Academy ile birçok konuyu ücretsiz öğrenme fırsatına sahip olabilirsiniz. Matematik, bilim, ekonomi, tarih gibi farklı alanlardan 10.000’den fazla sayıda video ve açıklamalar parmağınızın ucunda. Eğitimlerde adım adım ilerlemek söz konusu. Okulda öğrendiğiniz derslere yardımcı olarak izleyebileceğiniz gibi yalnızca kendiniz için pratik yapmak amacıyla da uygulamadan faydalanabilirsiniz. Beğendiğiniz içerikleri yer imlerine dahil edebilir, çevrimdışı izlemek için indirebilirsiniz. Khan Academy‘deki materyal ve kaynaklar tamamen ücretsiz.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Wolphram|Alpha

Android ve iOS En İyi Eğitim Uygulamaları 4

Stephen Wolfram tarafından 25 yıldır geliştirilen Wolfram|Alpha anlık matematiksel hesaplama için dünyanın en dikkate değer kaynaklarından birisi. Cevapları hesaplamak ve raporlar oluşturmak için çok sayıda algoritma ve devasa veri yığınından yardım alıyor. Wolfram|Alpha‘nın bir parçası Apple’ın ünlü sesli kişisel asistanı Siri‘de dahi kullanılmış durumda. Mobil uygulamalar Wolfram|Alpha’nın hesaplama yeteneklerine tam erişim imkanı vaat ediyor.

Duolingo

Android ve iOS En İyi Eğitim Uygulamaları 5

Duolingo uygulaması İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Felemenkçe, Farsça, Danimarka dili, İsveççe, Rusça, Ukraynaca, Esperanto dili, Lehçe ve Türkçe öğrenme ve pratik yapma imkanı sunmakta. Konuşma, yazma, dinleme ve yazma pratikleri için oyunlar ve sorulara yanıt verme seçenekleri içeriyor. Dil bilgisi ve kelime bilgisini geliştirmek için oldukça yararlı bir hizmet.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi 7 fotoğraf kolaj uygulaması