Kategoriler
Rehberler

Android’de Stop Motion Videolar Oluşturmak

Hangi Android cihazını kullanıyor olursanız olun şimdi yazımızda yer vereceğimiz adımları izleyerek siz de telefonunuzla eğlenceli Stop Motion videolar oluşturabilirsiniz. Durağan 3 boyutlu objeleri hareket ediyormuş gibi gösteren bu eğlenceli animasyon türüne bir de Android‘de yakından bakalım.

Android’de Stop Motion Videolar Oluşturmak

Stop Motion videolar için genellikle özel kamera teknikleri kullanılır. Ancak bunu Android‘de yapmak çok zor değil. Hatta indireceğiniz ücretsiz bir uygulama sayesinde yalnızca birkaç dakika içinde kendi Stop Motion videonuzu oluşturabilirsiniz.

Öncelikle Android cihazınızdan Google Play mağazasına giderek Motion isimli uygulamayı indirin veya aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

https://apkpure.com/tr/motion-stop-motion-camera/us.feras.motion

Uygulamayı indirdikten sonra çalıştırarak ana menünün yer aldığı ekrana gelin. Buradan sağ üst köşede yer alan “+” ikonuna basarak yeni bir proje oluşturun. Dilerseniz projenize bir isim verebilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra sıradaki ekrana geçecek ve karşınızda “Tap the camera icon to start capturing frames.” yazısını bulacaksınız. Yapmanız gereken tek şey yazının hemen altına yerleştirilen kamera ikonuna basmak olacak. Kamera ikonuna her basışınızda uygulama 1 kare kaydediyor. Objelerin farklı figürlere büründüğü bu her bir kareyi daha sonra birleştirdiğinizde ise Stop Motion videonuz oluşmuş olacak.

stop motion android

İstediğiniz kareleri aldıktan sonra tik butonu ile onayladığınızda kayıt işlemi tamamlanmış olacak. Ardından çektiğiniz kareleri inceleyip, düzenleyebileceğiniz ekrana geleceksiniz. Her şey tamamsa, oynatma tuşuna bastığınızda videonuzu izleyebilirsiniz. Bu aşamada eğer videonun hızını değiştirmek isterseniz ekrana yerleştirilen saat ikonunu kullanabilirsiniz. Videolar 50 kare/saniye ve 360p olacak şekilde dış ortama aktarılıyor ancak bu seçenekler dilerseniz değiştirilebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

Android‘de Stop Motion videolar oluşturmak hakkında bilmeniz gerekenler bunlardı. Bu ücretsiz ve aynı zamanda kullanışlı uygulama sayesinde siz de bu tür videolar hazırlayabilir ve bunları dilediğiniz yerde paylaşabilirsiniz. Konu hakkında sorularınız için ister aşağıya isterse akillitelefon.com/forum adresine yorum bırakmayı unutmayın.