Kategoriler
Konular

iPhone İçin En İyi Ücretsiz Klavye Uygulamaları

iPhone İçin En İyi Ücretsiz Klavye Uygulamaları dosyamızla sizlerleyiz. iOS işletim sisteminin varsayılan klavyesi harika. Gerçekten, bunu samimi olarak ifade edebiliriz. iOS 8‘le birlikte Quick Type‘ın tanıtılmasının ardından stok Apple klavye uygulaması daha iyi, anlaşılır ve akıllı bir hale büründü. Ancak bu klavyeyi kullanmak zorunda değilsiniz, iOS 8 ile birlikte Apple’ın kendi klavye çözümü olgunlaşırken App Store uygulama mağazasına üçüncü parti alternatifler de giriş yaptı. Platform için şüphesiz önemli bir gelişme. iOS 8‘in üzerinden yaklaşık iki yıl geçmiş ve iOS 10‘un kısa süre sonra tanıtılmasını bekliyorken dilerseniz şimdi iOS Uyumlu En İyi Ücretsiz Klavye Uygulamaları nelermiş hep birlikte görelim.

iPhone İçin En İyi Ücretsiz Klavye Uygulamaları

Swiftkey (Ücretsiz, Uygulama içi satın alma seçenekleri)

iPhone En İyi Ücretsiz Klavye Uygulamaları 1

Swiftkey esasında Android platformunda yer alan ve hayli popüler olan bir klavye idi, App Store’a üçüncü parti klavyelerin konumlandırılmasıyla birlikte iOS uyumlu Swiftkey’i gördüğümüzde de şaşırdığımızı söyleyemeyiz. Uygulama zekice tahminler, dil seçenekleri arasında kolay geçiş olanağı, yazma deneyiminizi bir üst düzeye taşıyabilen özelleştirme seçenekleriyle geliyor. Flow özelliği sayesinde tuşlara basmadan, parmakla kaydırma hareketi yaparak hızlı yazma imkanı var, bu özelliği benimseyen kullanıcıların gerçekten akıcı şekilde yazabildiğini görüyoruz.

Fleksy (Ücretsiz, Uygulama içi satın alma seçenekleri)

iPhone En İyi Ücretsiz Klavye Uygulamaları 2

Fleksy adından da anlaşılabileceği üzere en esnek klavye çözümlerinden birisi konumunda.  Swiftkey’in Flow özelliğine bir alternatif sunamasa da tema ve yeniden boyutlandırma seçenekleri, eklenti desteği, GIF ve sticker’lar için geniş bir kütüphanesi var. Fleksy kullanıcıların e-postaları, sosyal medya iletileri ve çeşitli uygulamalardan yararlanarak “öğreniyor” ve isabetli tahminler sağlayabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp bağlantı hatası sorunu çözümü

Gboard (Ücretsiz)

iPhone En İyi Ücretsiz Klavye Uygulamaları 3

Google’ın iOS klavyesi bu rehberimizde tanıttığımız önceki iki uygulama gibi çok sayıda özellik barındırmamakla beraber göz ardı edilebilecek bir seçenek de değil. Gboard‘un minimalistik estetiği iOS işletim sistemine oldukça denk düşüyor, açık ve koyu renk seçeneklerine yer verilmesi hoş. Özelleştirilmiş tema olarak yapılabilen şey klavyenin üzerine bindirilmiş fotoğraftan fazlası değil ancak bu sayede klavye yine de ilgi çekici bir görünüme büründürülebiliyor. Swiftkey’in Flow’ına benzeyen “Glide Typing” özelliği ve nerede olursanız olun Google’da arama yapma olanağının elinizin altında olduğunu belirtelim.

Microsoft Word Flow (Ücretsiz, Yalnızca ABD)

iPhone En İyi Ücretsiz Klavye Uygulamaları 4

Microsoft Word Flow hayli ilginç bir çözüm ancak maalesef yalnızca ABD İngilizce klavyesi içeriyor. Zengin özellikler sunamayan uygulamanın çekirdek yazma deneyimine odaklandığını görüyoruz. Tahmin sunma konusuna titizlikle yaklaşılmış, tek elle yazma modu da hayli ilginç duruyor. Tek elle yazma modunda klavye sağa ya sola eğimli şekilde konumlandırılmakta. Word Flow maalesef yalnızca ABD’deki kullanıcılar tarafından indirilebiliyor.

ai.type keyboard (Ücretsiz, Uygulama içi satın alma seçenekleri)

iPhone En İyi Ücretsiz Klavye Uygulamaları 5

Ai.type klavyelerin boyutlarından bir türlü tatmin olamayan kullanıcıların büyük beğenisini kazanan esnek yeniden boyutlandırma olanağı içeriyor. Sanal bir klavyede gördüğümüz en başarılı yeniden boyutlandırma özelliği bizlerle. Kullanışlı pano içeriği özelliği ile kısayollar oluşturabiliyorsunuz, örneğin “kib” yazdığınızda otomatik olarak “Kendine iyi bak” yazılması gibi. 2.99 USD karşılığında etkinleştirilebileceğiniz 112,685 tema ve derin özelleştirme seçeneği mevcut. Uygulamanın tek eksisi birden fazla dilde klavye kullananları üzecek bir kısayol içermeyişi.