Kategoriler
Haberler

ASUS ZenFone 2 Android Marshmallow Güncellemesi

ASUS ZenFone 2 Android Marshmallow güncellemesi nihayet hazırlandı. Güncelleme aslında Şubat ayında resmen duyurulmuştu ve yılın ikinci çeyreğinde indirilebilir durumda olması gerekiyordu ancak çeşitli sorunlar nedeniyle yılın üçüncü çeyreğini henüz geride bırakmışken kullanıma hazır duruma getirilebildi.

ASUS ZenFone 2 Android Marshmallow Güncellemesi

ASUS ZenFone 2 Android Marshmallow Güncellemesi 1

Güncelleme ile birlikte Android Marshmallow işletim sisteminin sağladığı yenilikler akıllı telefona dahil ediliyor ancak tıpkı ZenFone Zoom ve ZenFone Selfie modellerine gelen güncellemelerde olduğu gibi normalde akıllı telefonda ön yüklü olarak gelen bazı uygulamalar kaldırılıyor. Bu noktada kullanıcılara güncellemeyi akıllı telefonlarına yükledikten sonra cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için sıfırlamaları ve eski uygulamalardan tamamen kurtulmaları tavsiye edilmekte. Elbette bu bir ASUS cihazı ve güncellemeden sonra bile birçok uygulama hala kullanıcıların elinin altında bulunuyor.

Güncelleme ASUS’un web sitesinden indirilebiliyor. Yapılması gereken indirilen güncelleme dosyasının akıllı telefonun root dizinine kopyalanması. Daha sonra beliren güncelleme uyarısına onay vermek yeterli oluyor. Bu işlemle uğraşmak istemeyen kullanıcılar ise OTA güncelleme bildirimini beklemek durumunda.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

ASUS ZenFone 2 Android Marshmallow güncellemesi ile artık ön yüklü olarak gelmeyen uygulamalar şu şekilde listelenmekte:

1. ASUS Backup
2. Data Transfer
3. Dr. Eye (TW SKU)
4. Jawbone UP
5. EZTABLE (TW SKU)
6. Google Play Books
7. Google Play Games
8. Google Play Newsstand
9. Google+
10. Mirror
11. Omlet
12. Party Link
13. PC Link
14. Photo Frame
15. Remote Link
16. TripAdvisor
17. What’s Next
18. Yahoo Shopping (TW SKU)
19. ZenFlash (Google Play’den indirilebiliyor)
20. Zinio
21. Asus Game Center