Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’ya Eklenecek Olan Buddy Pokemon Özelliği Nedir?

Video oyunlarına getirilen güncellemeler çoğunlukla bir sonraki güncelleme hakkında bir takım ipuçları taşır. Bu ipuçlarını bulmanın yolu ise oyun kodlarını incelemekten geçiyor. Bu anlamda Pokemon GO‘nun son güncellemesi ile oyun kodlarına göz atan kullanıcılar Buddy Pokemon adında yeni bir özelliği keşfetmiş.

Buddy Pokemon Özelliği Nedir?

Oyun kodlarından anlaşıldığı üzere Eevee, Pikachu ve diğer tüm Pokemon’ları evrimleştirme yöntemi ilerleyen zamanda değişebilir. Zira Niantic’in eklediği yeni oyun kodları bizlere Buddy Pokemon isminde bir özelliği işaret ediyor ve bu özelliğe göre eğitmenler favori Pokemon’ları ile dolaşırken Evolution Candy gibi materyaller kazanabiliyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Bildiğiniz gibi Evolution Candy gibi nesneleri Pokemon yakaladıkça elde ediyoruz ve bu sistem aynı Pokemon’dan yüzlercesini tekrar tekrar yakalamanızı gerektiriyor. Oyunlarda sürekli tekrar eden bu tarz şeyler bir süre sonra sıkıcı olmaya başlayabiliyor. Niantic‘in ise Pokemon GO’yu daha iyi bir noktaya getirmeye dair büyük tutkuları var. O nedenle oyun deneyimini belirgin biçimde değiştirecek böyle bir özelliği sıradaki güncellemede görmek sürpriz olmaz.

Buddy Pokemon Özelliği

Buddy Pokemon ile yürünen mesafe yumurtaları çatlatmak için yürünen mesafe ile aynı şekilde hesaplanacak ve oyuncular bu belli mesafelerin ardından Pokemon’ları evrimleştirmeye yarayan materyaller kazanacaklar. Henüz ne kadar Candy kazanıldığı bilinmiyor ancak günlük bir limit olacağı öngörülüyor. Ayrıca eğitmenler tek seferde 1 Pokemon ile yürüyebilecek ve günlük Candy kazanma limitine ulaşsalar dahi Pokemon’u yanlarında tutabilecekler. Bilindiği kadarıyla Buddy Pokemon’lar Pikachu ve Ash’de olduğu gibi omuzda taşınabilecek veya Gyarados ile Pidgeot’da olduğu gibi eğitmenin yanında uçabilecekler.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Niantic geçmiş güncellemelerde kod satırlarına takas yapma ve efsanevi Pokemon‘larla ilgili bilgiler de eklemişti. Ancak bunların hiçbiri henüz günyüzüne çıkmadı. Şimdilik Buddy Pokemon’un daha öncelikli olduğuna ve yeni güncellemeye dahil edileceğine inanılıyor. Niantic ise henüz bunun hakkında konuşmadı.