in

Android İçin Gelişmiş Hesap Makineleri

Gelişmiş Hesap Makineleri

Telefonunuzdaki mevcut hesap makinesinden memnun değilseniz, şimdi yazımızda yer vereceğimiz alternatiflere göz atarak seçiminizi yapabilirsiniz. Bu uygulamalar Android marketten ücretsiz olarak indirilebiliyorlar ve gelişmiş özelliklere sahipler.

Gelişmiş Hesap Makineleri

Google’dan “Hesap Makinesi”

İlk çözümlerden biri şüphesiz Google‘dan geliyor. Google uygulamalarında dikkat dağıtmayan net tasarımlar kullanmayı seven bir firma. Tasarlamış olduğu Hesap Makinesi de bunu oldukça iyi yansıtıyor. Öne çıkan bir özelliği de siz yazarken hesaplıyor olması. Yani her seferinde eşittir butonunu basmanız gerekmiyor.

Ekranın sağ tarafından sürüklediğinizde daha karmaşık fonksiyonlara erişilebiliyorsunuz. Aynı zamanda en üste dokunarak Android‘in klasikleşmiş üç nokta biçimli ayar butonunu getirebiliyor ve bununla ondalık sayıları kesirli sayılara çevirebiliyorsunuz.

En güzel yanı ise tamamen ücretsiz olmasının yanında reklam da barındırmaması. Zaten Google’ın tasarladığı bir uygulamada Google reklamı kullanması garip olurdu.

Hesap Makinesi
Hesap Makinesi
Developer: Google LLC
Price: Free

Calculator ++

Eğer Google Hesap Makinesi’nde aradığınız özellikler yoksa bir de Calculator++ uygulamasını deneyin. Basit hesaplamaların yapıldığı pratik bir modun yanı sıra mühendislik seviyesinde hesaplamalar yapmaya yarayan gelişmiş bir moda da sahip. Diğer uygulamalara kıyasla üst düzey fonksiyonlar sunan Calculator++ hesaplamaların bir geçmişini de tutuyor.

Uygulama ücretsiz olmasının yanında farklı tema seçeneklerine de sahip. Ana ekrana yerleşen bir widget da sunuyor. İçerisinde reklam barındırıyor ancak ücretli versiyon satın alındığında reklamlar ortadan kalkıyor.

Calculator ++
Calculator ++
Developer: Sergey Solovyev
Price: Free

Asus’dan “Hesap Makinesi”

Birçok telefon üreticisi cihazlarında günlük işleri yerine getirebilen hesap makineleri sunar. Gelişmiş çözümler üreten firmalar ise bunu haliyle kendi cihazlarının dışarısına çıkarmazlar. Ancak Asus bu konuda farklı bir adım atarak geliştirmiş olduğu hesap makinesini Android 4.1 ve yukarısında çalışacak şekilde Google Play’de sunmuş.

Uygulama gerektiğinde hızlı erişim sağlayan küçük bir ekran penceresine dönüşebiliyor. Diğer iki uygulamadan farklı olarak hem para birimi hem de matematiksel birim dönüştürme özelliğine sahip.

ClevCalc

ClevCalc gelişmiş çözümler arayanlar için iyi bir seçenek. Bir hesap makinesinde aranabilecek tüm özelliklere sahip ve buna ek olarak farklı tema tasarımları ile geliyor. Ancak işin kötü tarafı uygulamada çıkan reklamları kaldırmak için herhangi bir ücretli versiyon sunulmamış. Zengin özelliklerini gölgeleyen tek şey bu olmuş. Türkçe dil seçeneği ile geldiğini belirtelim.

ClevCalc - Hesap makinesi
ClevCalc - Hesap makinesi
Developer: Cleveni Inc.
Price: Free

Scientific Calculator

Uygulama pratik kullanım sağlayan basit arayüzünün yanında daha gelişmiş hesaplamaların yapıldığı ileri düzey bir moda sahip. Bu mod karmaşık fonksiyonların çözümlenmesinde kullanılabiliyor. Ancak grafik çizimi gibi özellikler sunmuyor.

Ayrıca farklı temalara sahip ve Pro versiyonu alınırsa 7 ekstra tema ile geliyor. Uygulamanın ücretsiz versiyonuna aşağıdaki bağlantı ekranından ulaşılabilir.

Scientific Calculator
Scientific Calculator
Developer: CalcTastic
Price: Free

Desmos Graphing Calculator

Eğer hesaplamalarınızı grafiklere dökmek istiyor ve bunları oluşturacağınız kişisel bir hesapta saklamak istiyorsanız Desmos Graphing Calculator tam size göre. Hesabınızla eşitlenen grafikleri diğer cihazlarınızdan görüntüleyebiliyorsunuz. Tüm bunlara bir artı da ücretsiz olmasının yanında reklam barındırmaması.

Desmos Graphing Calculator
Desmos Graphing Calculator
Developer: Desmos Inc
Price: Free

BU KONUNUN İÇERİĞİNİ DEĞERLENDİRİN

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Bu içeriği internette arayan diğer kullanıcıların daha kolay bulmasını sağlamak için yıldızlara tıklayarak yüksek bir değerlendirme yapın.

KötüOrtaİyiÇok İyiMükemmel

Yeniden görüşmek üzere!


İşleniyor...