Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Yumurta Animasyonu Nasıl Atlanır?

Pokemon GO sahip olduğu sınırlı içerik ve oynanış mekanikleri itibariyle kendini tekrar etme üzerine kurulu bir oyun. Bu anlamda bir süre sonra bazı oyun elementleri daha az ilginç görünmeye başlayabiliyor. Yumurtalardan çıkan Pokemon’lar da bunlardan birisi.

Yumurta Animasyonu Nasıl Atlanır?

Şüphesiz Pokemon GO’da açtığınız ilk yumurta oldukça heyecan verici bir deneyimdi ve kendi gizemlerini taşıyordu. Ancak artık ellinci yumurtanızı geride bırakıyor ve o açılış animasyonunu daha hızlı geçmek istiyor olabilirsiniz. Bunun daha kötüsü ise tam bir Pokemon‘u yakalamak üzereyken yumurtanın açılma animasyonunun karşınıza gelmesi ve siz animasyonun geçmesini beklerken Pokemon’u kaçırmanız.

İşte özellikle Pokemon GO ile bolca dolaşmayı seven ve PokeStop‘lardan topladığı yumurtaları bir bir açan kullanıcılar için iyi bir haberimiz var. Artık istemediğiniz anlarda bu yumurtaların açılmasını izlemek ve belki de o an çabucak tepki vermeniz gereken bir şeyi kaçırmak zorunda değilsiniz. Keşfedilen yeni bir teknik kusur sayesinde bu ekran istendiğinde hızlıca atlanabiliyor.

Yumurta Animasyonu Nasıl Atlanır?

Yapmanız gereken şey ise çok basit; animasyon oynamaya başladığında ya da daha net söylemek gerekirse, “Oh?” cümlesi ekranda göründüğünde iki parmağınızın birbirine yaklaştığı o klasik uzaklaştırma hareketini yapın. Bu animasyonun oynamasını hemen durduracak.

Animasyonu geçtiğinizde yumurtadan hangi Pokemon’un çıktığını göremiyorsunuz. Ancak Pokemon listenizi açtığınızda “Recent” ile sıralarsanız en başta bulunan Pokemon’un yumurtadan çıkmış olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca son 24 saat içerisinde yakaladığınız Pokemon’lar listede açık mavi gölge efekti ile gösterilir.