Kategoriler
Rehberler

Android: Kopyalanan Yazıları Başka Bir Cihaza Gönderme

Android’de kopyalanan metinleri başka bir cihaza gönderme hepimizin bildiği gibi hiç de kolay olan bir işlem değil. Örneğin; akıllı telefonumuzdaki bir metni bilgisayarımızda saklamak istiyorsak bunun en kolay yolu kendimize e-posta atarak bilgisayarımızdan bu e-postayı açmaktır. Biraz daha zihni sinir bir çözüm olarak WhatsApp’ın masaüstü uygulamasını gösterebiliriz. Tam tersi şekilde de metinleri bilgisayarımızdan akıllı telefonumuza aynı yolla iletebiliriz. Peki ya birden fazla Android cihaza aynı metinleri göndermeniz gerekiyorsa ne yapmanız gerekir? İşte bu durumda da Android’de kopyalanan metinleri başka bir cihaza gönderme uygulaması imdada yetişiyor.

Android’de Kopyalanan Metinleri Başka Bir Cihaza Gönderme

Android’de kopyalanan metinleri başka bir cihaza gönderme uygulaması basit olarak bulut tabanlı bir çözüm olarak düşünülebilir. Öncelikle uygulamayı kurduktan sonra basit şekilde bir hesap açıp giriş yapıyorsunuz. İhtiyaç duyulacak tüm cihazlara uygulamayı kurup girişinizi yaptıktan sonra herhangi bir cihazdan panoya kopyalanan, yani yapıştırılmaya hazır hale getirilen bir metin tüm cihazlarda yer alan uygulama içine yerleşiyor. Uygulama şu anda Android’in yanı sıra MacOS X ve Windows’ta veri eşitlemesi yapabiliyor. Linux ve bizi asıl olarak ilgilendiren iOS istemcisinin de yakında hazır olacağı söyleniyor. Detaylı bilgi için buradan üreticinin sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haterapps.crosspaste&hl=tr

Uygulama son derece iyi çalışıyor ve Android’de kopyalanan metinleri başka bir cihaza gönderme konusunda oldukça başarılı. Reklam içermemesi de hoşumuza giden başka bir yön oldu. Ayrıca Türkçe desteği mevcut. Türkçe olarak panoya alınan içerikler başka cihazlarda karakter bozulmalarına maruz kalmadan görülebiliyor. Tek eksiklik olarak metin dışı paylaşım yapılamadığını gösterebiliriz. Belki ilerleyen zamanlarda bu özellik de eklenebilir.

Android'de Kopyalanan Metinleri Başka Bir Cihaza Gönderme (1)

Söylediğimiz gibi Android’de kopyalanan metinleri başka bir cihaza gönderme uygulamasını kullanabilmek için üye olmanız şart. Bunun için endişelenmenize gerek yok. Sadece e-postanızı ve şifrenizi girin yeterli. Sizden başka bir bilgi istenmiyor. Saniyeler içinde hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Android'de Kopyalanan Metinleri Başka Bir Cihaza Gönderme (2)

Android’de kopyalanan metinleri başka bir cihaza gönderme uygulaması arka planda görevine devam ediyor. İlginizi çeken metinleri “Kopyala” diyerek panoya aktardığınızda sonradan uygulamaya girerek kontrol etme şansınız bulunuyor. Metinlerin panoya alınması aynı zamanda diğer cihazlar tarafından da görüleceği anlamına geliyor. Dediğimiz gibi şimdilik mobil cihazlar için sadece Android desteği veriliyor. iOS desteği de yolda. Sorularınız varsa forum sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.