Kategoriler
Rehberler

Android: Şeffaf Duvar Kağıdı Kullanma

Android sürümleri yükseldikçe gelişmeler sadece teknik yönlerle sınırlı kalmadı. Özellikle eski sürümlere baktığınızda görsel açıdan da devrim niteliğinde özelliklerin eklenmiş olduğunu görmemek elde değil. Büyük yeniliklerden birisi de canlı duvar kağıtları. Hareketinize göre tepkiler verebilen veya kendi kendine oluşturduğu animasyonlarla akıllı telefonunuza daha farklı bir hava katan canlı duvar kağıtları işlemci tarafına biraz yük getirse de birçok kullanıcılar tarafından seviliyor. Şimdi ise size Android’de şeffaf duvar kağıdı kullanma moda olma yolunda ilerliyor.

Android’de Şeffaf Duvar Kağıdı Kullanma

Android’de şeffaf duvar kağıdı kullanma arka kameranın sürekli olarak kullanımını temel alıyor. Yani özelliğin kullanımı süresince arka kamera devrede olacağından yine güç tüketimi tarafında olumsuz bir etki söz konusu ancak bu havalı görüntü için bir süre kullanabilirsiniz. Ekranınız sanki şeffafmış gibi sürekli arka planı gösteriyor ve ikonlar kamera görüntüsünün üzerinde duruyor.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.ezweather.widget.transparent.whiteline&hl=en_US

Uygulamayı kurduktan sonra Android’de şeffaf duvar kağıdı kullanma işlemine hemen başlayabilirsiniz. Uygulamanın ek olarak sunduğu hiçbir ayar veya rahatsız edici reklam yok. Duvar kağıdı seçme menüsüne kamera görüntüsü gibi bir seçenek ekliyor şeklinde düşünebilirsiniz. Hazırsanız duvar kağıdını değiştirelim.

Android'de Şeffaf Duvar Kağıdı Kullanma 1

Uygulamaya girince ilk olarak şeffaf duvar kağıdını ayarlamaya dair sunulan seçeneğe onay vermek gerekiyor. Sonrasında Android’de şeffaf duvar kağıdı kullanma için ön izleme görüntüsü karşınıza getiriliyor. “Duvar kağıdını ayarla” diyerek kullanıma başlayabilirsiniz.

Android'de Şeffaf Duvar Kağıdı Kullanma 2

Android’de şeffaf duvar kağıdı kullanma işte bu kadar basit. Havalı bir görüntü oluşacağına emin olabilirsiniz. Fakat söylediğimiz gibi bunun pil tüketimine olumsuz etkisi olacağını unutmayın.