Kategoriler
Rehberler

Android: Ses Tuşları İle Müzik Değiştirme

Trafikte veya spor yaparken çalan müziği değiştirmek çoğu zaman bir işkence haline gelir. Önce akıllı telefonu cebinizden çıkartmalı, ekranın tuş kilidini açmalı ve müzik çalardaki tuşları bularak çalan müziği değiştirmelisiniz. Halbuki ses seviyesi ayar tuşlarına bu görevi eklerseniz akıllı telefonunuzun nerede olduğunu aramadan müziği değiştirebilirsiniz. Android’de ses tuşları ile müzik değiştirme için ihtiyacınız olan sadece basit bir uygulama. Üstelik uygulama Musixmatch, Spotify, SoundCloud, Poweramp Music Player, BlackPlayer Music Player, Rocket Music Player , PI Music Player , Shuttle Music Player, PlayerPro Music Player ve Laya Music Player başta olmak üzere 200’den fazla uygulama ile uyumlu çalışabiliyor.

Android’de Ses Tuşları İle Müzik Değiştirme

Android’de ses tuşları ile müzik değiştirme uygulaması cihazınızın veya o an bağlı olan kulaklığın ses seviyesi ayar tuşlarına müzik değiştirme görevini atıyor. Peki, ses seviyesi ayarı nasıl yapılıyor? Bunun da cevabı uygulama içinde verilmiş. Seri şekilde ses seviyesi ayarlama tuşlarına bastığınızda bu kes çalan şarkıyı değiştirme yerine ses seviyesi ayarı devreye giriyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=frinky.volumeKeys.music.controller&hl=tr

Ek olarak yine ses seviyesi ayar tuşları üzerinden çalan müziği durdurma görevi de yerine getirilebiliyor. Android’de ses tuşları ile müzik değiştirme uygulamasının sunduğu bir diğer güzel detay ise zamanlayıcı özelliği. Belirlediğiniz bir sürenin sonunda uygulama çalan müziği otomatik olarak durdurabiliyor. Uygulamada Türkçe desteği olmasa da kullanım son derece rahat. Rahatsız edici reklamlar da yok.

Android'de Ses Tuşları İle Müzik Değiştirme (1)

Android’de ses tuşları ile müzik değiştirme uygulaması söylediğimiz gibi oldukça net bir arayüze sahip. Uygulama açılır açılmaz gelen seçeneklerle uygulamanın ekran açık veya kapalı iken çalışmasını, uygulamanın akıllı telefonunuzun başlamasıyla birlikte devrede olmasını veya parça değişimlerinde titreşimli uyarı gibi özellikleri belirleyebiliyorsunuz.

Android'de Ses Tuşları İle Müzik Değiştirme (2)

Android’de ses tuşları ile müzik değiştirme uygulamasının güzel özelliklerinden birisi zamanlayıcı. İstediğiniz bir dakikayı belirledikten sonra hangi servisi kullanırsanız kullanın uygulama müziği otomatik olarak sonlandırıyor. Sunulan 200’den fazla uygulama desteği düşünüldüğünde bu özellik hiç de fena değil denebilir.

Android'de Ses Tuşları İle Müzik Değiştirme (3)

Uygulamanın ses tuşları ile müzik değiştirme yapabilmesi için iki farklı yöntem kullandığını görüyoruz. Eğer kullandığınız müzik çalarda ilk yöntem çalışmazsa ikinci yöntemi deneyebilirsiniz. Eğer spor yaparken müzik dinlemekten hoşlanıyorsanız bu uygulamadan asla vazgeçemeyeceğinizi söyleyebiliriz. Sorularınız varsa forum sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?