Kategoriler
Rehberler

Android’de Her Uygulama İçin Farklı Dil Seçmek

Bildiğiniz gibi Android‘de uygulama dilleri telefonun diline göre otomatik olarak değişir. Elverdiği müddetçe yüklü uygulamalar cihazla aynı dilde görünürler. Bu yüzden telefonun dilini değiştirmek uygulama dilini de değiştirir. Peki ya bir ya da daha çok uygulamada farklı bir dil kullanmak istersek? Bunun için yazımızı takip edin.

Her Uygulama İçin Farklı Dil Seçmek

Android’de varsayılan olarak böyle bir seçenek bulunmuyor. Yani tek bir sistem dili cihazdaki hemen her şeyi baştan sona değiştiriyor. Ancak bazı durumlarda uygulamalarınızda farklı bir dil kullanmak isteyebilirsiniz. İşte bu durumda yardımımıza Xposed yükleyicisi koşuyor. Tabii bu durumda cihazınızın Root erişimine ihtiyacı da olacak.

Androdi’i Root etmek için buraya tıklayarak hazırladığımız geniş Root rehberine göz atabilirsiniz. Eğer Xposed yükleyicisi kurulu değilse bunun için de şurada yer verdiğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacak.

Her Uygulama İçin Farklı Dil Seçmek
  • Xposed kurulduysa şimdi uygulamayı çalıştırarak modül arama ekranına “App Locale” yazalım ve modül indirildikten sonra üzerine dokunarak aktifleştirelim.
  • Modül kurulumunun tamamlanması için cihazınızı bir kez baştan başlatmanız gerekecek ve cihaz açıldığında modülü ana ekranda yüklenmiş şekilde bulacaksınız.
  • Her modül kendi uygulama ikonu ile geliyor, tıpkı diğer uygulamalar gibi. App Locale ikonunun üzerine dokunarak çalıştırmanız yeterli olacak.
app locale

App Locale açıldığında size cihazınızda yüklü olan uygulamaların bir listesini gösterecek. Buradan uygulama dilini değiştirmek istediğiniz bir tanesini seçerek işe başlayabilirsiniz. Ardından tek yapmanız gereken dilini değiştirmiş olduğunuz uygulamalayı başlatmak olacak.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek

Android‘de her uygulama için farklı dil seçme hakkında bilmeniz gerekenler bunlardı. Konu hakkında daha fazla sorunuz için yorum bırakmayı ve akillitelefon.com/forum adresini ziyaret ederek yardım almayı unutmayın.