Kategoriler
Konular

iPhone 7 Jet Black Almamak İçin Dört Neden

iPhone serisinin en yeni renk seçeneği Jet Black birçok kesim tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Jet Black’i beğenmek gerçekten çok kolay zira ışıltılı ve dikkat çekici bir renk dokusuna sahip. Ancak Jet Black her şeye rağmen kusursuz değil. Bazı olumsuz yanlara sahip ve satın almaya karar vermeden önce bunları gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

iPhone 7 Jet Black Almamak İçin Dört Neden

Jet Black Çizilmelere Karşı Aşırı Hassas

Öyle ki Apple kullanıcıları bu konu hakkında uyarmaktan geri durmuyor. Jet Black’in cilalı yapısı kendisinin diğer renk seçeneklerinden farklı olarak en ufak aşınmaları dahi göstermesine neden oluyor. Apple ise buna karşı kullanıcıları Jet Black’in satın alma sayfasında küçük bir uyarı ile bilgilendiriyor. Açıklamada Jet Black renginin dokuz aşamalı bir anotlama ve parlatma süreciyle elde edildiği bilgisi de yer alıyor. Rengin en ufak çizilmeleri dahi göstereceği ve bu durumdan rahatsız olan kullanıcıların diğer seçeneklere yönelmeleri tavsiye ediliyor.

Jet Black Almamak İçin 4 Neden

Kapta Taşınacaksa Bir Anlamı Yok

Eğer Jet Black kapta taşınarak çizilmelerden korunacaksa o halde bu rengi satın almanın bir anlamı var mı? Zira Apple kullanıcılara iPhone 7‘yi kapta taşıyarak aşınmalara karşı korumalarını tavsiye ediyor. Ancak bunun Jet Black rengini anlamsız kılacağını da unutmamak gerek. Apple’ın tasarlamış olduğu bir iPhone için kap kullanılmasını tavsiye etmesi de ayrıca tuhaf bir durum. Eğer telefonun çizilmesi istenmiyorsa mat renk seçeneklerinden biri tercih edilmeli.

Jet Black Almamak İçin 4 Neden

Jet Black Yalnızca Üst Modellerde Bulunuyor

Eğer iPhone 7 32GB versiyonunu Jet Black ile satın almayı düşünüyorsanız, yanıldınız. Çünkü böyle bir model bulunmuyor. Jet Black yalnızca 128GB ve 256GB depolama seçenekleri ile geliyor. Bunun ilk nedenlerinden biri üretiminin diğer renklere göre daha masraflı olmasından kaynaklanabilir. Bu durum akıllara iPhone 3G ve iPhone 3GS’in bir zamanlar yalnızca 32GB depolama seçenekleri ile geldiğini hatırlatıyor. O nedenle Jet Black’de “premium” dediğimiz üst sınıfa hitap eden bir renk ve bunun için en az 100$ fark gözden çıkarılmalı.

Jet Black Almamak İçin 4 Neden

Jet Black Yılın En “Gösterişli” Rengi

Jet Black’in herhangi bir pratik fayda sağlamadığı düşünüldüğünde rengin yalnızca gösteriş verdiğini kabul etmek yanlış olmaz. Kullanıcıyı bu renge çeken ilk şey üretilmiş en ışıltılı iPhone’a sahip olma düşüncesi ve ikincisi de kalabalık içindeyken iPhone 7’nin parıltısı ile insanlara en son ve en iyi iPhone’a sahip olduğunuzu göstermek olacak. Ancak gerçek şu ki iPhone hızlıca eskiyen bir seri. Tıpkı Jet Black gibi bir zamanların en gösterişli iPhone’u olan ve ikinci elinin sıfırdan daha pahalıya satıldığı altın renkli 5S‘in bugün o çekiciliğini yitirdiğini unutmamak gerek.

Jet Black Almamak İçin 4 Neden
İlginizi Çekebilir:  iCloud'daki fotoğrafları Google Fotoğraflar'a aktarma