Kategoriler
Rehberler

iPhone 7/7 Plus’ı Baştan Başlatma Tuşları

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus her ne kadar tamamen yeni bir dizayna sahip olmasa da, değişen tuş düzeni ve eklenen basınca duyarlı ana ekran tuşu sayesinde farklı bir cihaz olmayı başarmış görünüyor. Bu yeni tuş ile artık ana ekran tuşuna basmak yerine parmağınızı üzerine getirmeniz yeterli olacak.

iPhone 7/7 Plus’ı Baştan Başlatma

Ana ekran tuşu bir yana dursun, biraz da değişen tuş düzeninin getirdiği farklılıklardan bahsedelim. Ekran açma/kapama tuşu artık alışılmışın aksine telefonun sağ tarafına yerleştirilmiş. Ses kontrol tuşları ise her zamanki gibi sol taraftaki yerlerini koruyorlar. Ancak ana ekran tuşu da dahil olmak üzere tüm bu yenilikler iPhone‘un baştan başlatma tuş kombinasyonunun farklılaşmasına neden olmuş.

iPhone 7/7 Plus'ı Baştan Başlatma

Önceleri iPhone‘u baştan başlatmak için önce ana ekran tuşuna ve ardından ekran açma/kapama tuşuna basılı tutardık. Ancak ana ekran tuşu artık bu işlevi yönetmiyor. Onun yerine iPhone 7 ve 7 Plus‘ı baştan başlatmak için aşağıdaki adımları takip ediyoruz:

  • Önce telefonun sağ yüzeyinde bulunan açma/kapama tuşuna basılı tutuyoruz.
  • Tuş basılı haldeyken telefonun sol tarafında bulunan ses alçaltma tuşunu itiyoruz.
  • Ekran kapanıp açıldıktan ve Apple logosu gözüktükten sonra her iki tuşu da basılı tutmayı bırakıyoruz.
İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak

Hepsi bu kadar. Sizce bu yeni yöntem baştan başlatmayı daha kolay hale mi getirmiş yoksa aksine daha mı zorlaştırmış? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın ve konu hakkında daha fazla yardım almak için akillitelefon.com/forum adresini ziyaret edin.