Kategoriler
Konular

Android ve iOS İçin En İyi Fitness ve Diyet Uygulamaları

Android ve iOS uyumlu En İyi Fitness ve Diyet Uygulamaları ile sizlerleyiz. İyi bir beslenme ve düzenli spor çalışmalarıyla daha sağlıklı bir vücuda ve mental duruma ulaşmanız mümkün. Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarla uyumlu, bu iki görevi üstlenmeye aday çok sayıda uygulama var. Beslenme, kalori hesabı, yiyecek takibi, egzersiz tavsiyeleri içeren; özel bir ekipmana ihtiyaç duymayan uygulamaları sizler için araştırdık. Daha sağlıklı ve bol aktiviteli bir hayat için bu uygulamalardan yardım alabilirsiniz. Dilerseniz Android ve iOS için En İyi Fitness ve Diyet Uygulamaları nelermiş hep birlikte görelim.

Android ve iOS İçin En İyi Fitness ve Diyet Uygulamaları

Runtastic Running & Fitness

Android ve iOS En İyi Fitness ve Diyet Uygulamaları 1

Koşu takibi yapabilen Runtastic uygulaması ile akıllı telefonunuzun koşularınızı takip etmesini sağlayabilir, gelişiminizi görebilir ve fitness amaçlarınızı gerçekleştirip gerçekleştiremediğinizi öğrenebilirsiniz. Araç koşu, yürüyüş, bisiklete binme gibi aktiviteleri destekliyor. Süre, mesafe, yükseklik değişimi, yakılan kalori, kardiyo ve diğer vücut geliştirme egzersizleriyle ilgili detaylar sunulmakta. Global fitness topluluğunun bir üyesi olarak ekstra motivasyon kazanabiliyorsunuz.

Calorie Counter – MyFitnessPal

Android ve iOS En İyi Fitness ve Diyet Uygulamaları 2

MyFitnessPal kalori takibi için yararlanılabilecek, kolay kullanılabilen ve hızlı bir uygulama. Veritabanında 5.000.000’dan fazla öge yer almakta; yiyecek ve egzersiz kayıtları pratik şekilde oluşturulabiliyor. Beslenme ve egzersiz takibinizi yapabiliyor, favori yiyeceklerinizi ekleyebiliyor, öğünlerinizi kaydedebiliyorsunuz. Beslenme takibi aracı gıdaların kalori, yağ, protein, karbonhidrat, şeker, lif, kolesterol ve diğer detaylarını içeriyor. Uygulama 50’den fazla harici cihaz ve dahili adım sayma aracıyla uyumlu çalışabiliyor.

7 Minute Workout

Android ve iOS En İyi Fitness ve Diyet Uygulamaları 3

7 Minute Workout uygulaması videolar eşliğinde hızlı egzersizler yapabilmenizi sağlıyor. Daha iyi bir fiziğe sahip olmak isteyen sıradan insanlar için hazırlanan 7 dakikalık çalışma programları bizlerle. Programlar kas ve aerobik kondisyonunuzu geliştirip sizi daha sağlıklı hale getirmek için faydası kanıtlanmış yüksek yoğunluklu devre eğitimini temel alıyor.

8fit – Workout & Meal Plans

Android ve iOS En İyi Fitness ve Diyet Uygulamaları 4

8fit daha sağlıklı yaşamak isteyen kullanıcıların beslenme programlarını planlamasına yardımcı oluyor. Kilo vermek isteyenler için sağlıklı beslenme planları ve basit çalışma rutinleri önerebiliyor. Sizin vücut ağırlığınıza göre kaslarınızı güçlendirme, dayanıklılığınızı artırma, kardiyovasküler fitness’ınızı iyileştirme ve kilo verme için öneriler sunabiliyor. Geleneksel kardiyo egzersizlerinden daha etkili olan yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar içeriyor. Sağlıklı beslenme planları sizin kişisel hedefleriniz, vücut kompozisyonunuz, aktivite seviyeniz ve beslenme tercihlerinize göre oluşturulmakta.

Freeletics Bodyweight

Android ve iOS En İyi Fitness ve Diyet Uygulamaları 5

Freeletics Bodyweight vücudunuzun mevcut durumuna uygun olarak 5 dakikadan 30 dakikaya ulaşabilen egzersizler sunuyor. Bu egzersizler herhangi bir ekipmanla yapılmamakta, yani istediğiniz yer ve zamanda uygulayabiliyorsunuz. Yeni başlayanlardan ileri düzey sporculara dek, çeşitli fitness seviyelerinden ve çeşitli kas gruplarına özel 900’den fazla egzersiz varyasyonu hazır. Egzersizleri doğru şekilde yaptığınızdan emin olmak için ipucu videolarına göz atabiliyorsunuz.

EDİTÖRÜN NOTU: Bu uygulamaların tavsiye niteliğinde öneriler sunduğunu unutmayın. Sağlık durumunuz hekim ve / veya diyetisyen – beslenme uzmanlarından yardım almanızı gerektiriyorsa çareyi akıllı telefon uygulamalarından değil konunun uzmanı olan sağlık çalışanlarından beklemeniz gerekiyor.