Kategoriler
Rehberler

Bilgisayarı Akıllı Telefon İle Kapatmak

Windows, Mac OS ya da Linux dağıtımlarından birisinin kurulu olduğu bir Bilgisayarı Akıllı Telefon İle Kapatmak mümkün. Evinizde bilgisayarınızdan uzaktayken yerinizden kalkmaya üşeniyorsanız açık durumda olan bilgisayarınızı hem gereksiz güç tüketmemesi hem de soğuması için kapatmak istediğinizde yapmanız gereken işlem oldukça basit. Böylece üşengeçlik ya da unutkanlığınız nedeniyle bilgisayarınızın uzun süreli açık kalması durumu son bulacak. Dilerseniz şimdi Bilgisayarı Akıllı Telefon İle Kapatmak için yapmanız gerekenlere değinelim.

Bilgisayarı Akıllı Telefon İle Kapatmak

Öncelikle akıllı telefonunuza Unified Remote adlı uygulamayı yüklemelisiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Relmtech.Remote

Daha sonra kişisel bilgisayarınıza işletim sistemiyle uyumlu sunucu yazılımını indirip kurmanız gerekiyor. Yazılıma bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarınızda kurulum işlemini kolayca halledebilirsiniz, zaten araçta herhangi bir spyware ya da adware eklentisi yok. Kurulum gerçekleştirildiğinde aracı bilgisayarınızda çalıştırın, daha sonra akıllı telefonunuzdaki uygulamayı açın. Uygulama yerel ağınızda tarama yapacak ve bilgisayarınızda kurulu olan sunucu yazılımını bulduğunda bilgisayarınızı akıllı telefonunuzdan kontrol etme imkanı sağlayacak.

Bilgisayarı Akıllı Telefon İle Kapatmak 1

Biz bilgisayarı kapatma işlevini ön planda tuttuk ancak uygulama bünyesinde bilgisayarı yeniden başlatma, oturum kapatma, kilitleme, uyku modu, ağ üzerinden uyandırma, hibernate modlarına geçiş; fare ve klavye araçları da bulunmakta. Hatta birçok multimedya yazılımı için (Spotify, VLC Media Player, Netflix, BS Player, GOM Player, popüler web tarayıcıları gibi) uzaktan kumanda işlevi de görüyor. Yani akıllı telefonunuzu bilgisayarınız için çok işlevli bir uzaktan kumandaya dönüştürebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları