Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Arayan Kişinin Adını Sesli Duyun

iOS 10 ile birlikte artık iPad ya da iPhone üzerinden arayan kişinin adını sesli olarak duyabilirsiniz. iOS için uzun zamandır beklenen bu özellik nihayet ekosisteme dahil edildi. İyileştirilmiş Mesajlar uygulaması, yeniden tasarlanan Kilit Ekranı ve geliştirilen Denetim Merkezi‘nin ardından bu yeni özellik ile iOS 10 şüphesiz en iyi iOS sürümlerinden biri olmayı başarmış görünüyor.

Arayan Kişinin Adını Sesli Duyun

Aramaları Duyur” isimli bu özellik iPhone ve iPad’lerdeki Telefon uygulamasına özel olarak geliştirilmiş ve iOS 10 güncellemesi ile birlikte otomatik olarak tüm cihazlara adapte ediliyor. Özellik aktifleştirildiğinde gelen aramaları sesli olarak kullanıcıya duyuruyor. Arayan kişinin adına ise Kişiler uygulamasından erişiyor. Eğer numara kayıtlı değilse bilinmeyen numara olduğunu da ayrıca belirtiyor.

Arayan Kişinin Adını Sesli Duyun
  • iPhone ya da iPad’in ana ekranından Ayarlar uygulamasını çalıştıralım.
  • Gelen listeyi aşağı kaydırarak Telefon başlığını seçelim.
  • Sonraki ekrandan “Aramaları Duyur” seçeneğine dokunalım.
  • Aramaları Duyur ekranında bizleri dört seçenek karşılıyor. Hiçbir Zaman varsayılan olarak seçili durumda ve diğer seçenekler ise özelliği aktif hale getiriyor.
  • Yalnızca Kulaklık seçildiğinde gelen aramalar kulaklık takılıysa duyuruluyor. Kulaklık ve Araba seçeneği ise telefonunuz Bluetooth ile aracınıza bağlıysa ya da Kulaklık takılıysa çalışıyor.
  • Her Zaman seçeneği ise üstteki bütün kondisyonlarda çalışıyor ve her durumda arayan kişinin adını sesli olarak duyuruyor.
Arayan Kişinin Adını Sesli Duyun

Aramaları Duyur özelliğinin en iyi yanlarından biri de yalnızca hat üzerinden gelen aramaları değil WhatsApp ya da diğer benzeri internet mesajlaşma ve konuşma uygulamalarından gelen çağrıları da sesli olarak duyuruyor olması. Bu anlamda oldukça fonksiyonel olduğu söylenebilir.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak

İzlenmesi gereken adımların hepsi bu kadardı. Eğer fikrinizi değiştirip özelliği devre dışı bırakmak ya da yalnızca seçenekleri farklılaştırmak isterseniz takip etmeniz gereken adımlar yine aynı olacak. iOS 10‘da arayan kişinin adını sesli duyurmak konusunda bilinmesi gerekenleri paylaştık. Konu hakkında daha fazla sorunuz için akillitelefon.com/forum adresini ziyaret etmeyi unutmayın.