Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Fotoğraftaki Yüzlere İsim Verme

iOS 10‘da Fotoğraflar uygulaması büyük yenilikler kazandı. Bunlardan biri de oldukça farklı bir fonksiyon ve fotoğraflarınızdaki kişileri isimlendirerek onları dilediğinizde kolayca filtrelemenize yarıyor. Bu sayede yoğun fotoğraf çekmeyi seven kimseler için iOS 10’da daha düzenli bir fotoğraf albümü oluşturma imkanı doğuyor.

Fotoğraftaki Yüzlere İsim Vermek

Fotoğraflar uygulamasının isim tanıma özelliği fotoğraflarınızı daha bir kolay şekilde organize etmenizi ve gerektiğinde telefonunuzdaki çok sayıda fotoğrafın arasından tek bir kişinin fotoğrafına kolayca ulaşabilmenize yarıyor. iOS 10 bunu yüz tanıma özelliği ile yapıyor. Herhangi bir fotoğraftaki yüzleri, fotoğrafın netliğine bağlı olarak, kolayca birbirinden ayırt edebiliyor. Kullanıcıya ise bu yüzleri seçip isimlendirmek düşüyor.

Fotoğraftaki Yüzlere İsim Vermek
  • İsim vermek istediğiniz kullanıcının fotoğrafını cihazınızdaki Fotoğraflar uygulamasından seçin.
  • Ardından sağ üst köşede bulunan Ayrıntılar butonuna basarak Kişiler menüsünün açılmasını sağlayın.
  • Bu ufak menüde fotoğraftaki kişilerin suratları görünecek şekilde seçilmiş olduklarını göreceksiniz. İsim vermek istediğiniz bir tanesinin üzerine basın.
  • Sonraki ekranın üst bölümünde bulunan +Ad Ekle yazısına dokunun. Eğer kişi kontakt listenizde ekliyse siz adını yazarken otomatik olarak dahil edilecek.
Fotoğraftaki Yüzlere İsim Vermek

Eğer Fotoğraflar‘ın yüz tanıma özelliği bir şekilde başka bir fotoğraftaki aynı kişiyi otomatik olarak seçmemişse bu durumda işlemi manuel olarak gerçekleştirebilirsiniz.

  • Aynı kişinin seçilmediği fotoğrafı bulun ve yine Ayrıntılar butonuna basın.
  • Ardından gerekli ismi girin ve ismin hemen altta belirdiğini göreceksiniz. Seçin ve birleştirme işlemini onaylayın.
Fotoğraftaki Yüzlere İsim Vermek

iOS 10‘da Fotoğraflar uygulamasının yeni yüz tanıma özelliği hakkında bilinmesi gerekenler bunlardı. Siz de bu adımları takip ederek fotoğraflarınızdaki kişileri düzenleyebilir ve albümünüzü dilediğiniz gibi organize edebilirsiniz. Konu hakkında daha fazla sorunuz için akillitelefon.com/forum adresinden yardım almayı unutmayın.