Kategoriler
Konular

Android Nougat Hızlı Ayarlar Paneli İçin En İyi Uygulamalar

Android Nougat Hızlı Ayarlar Paneli İçin En İyi Uygulamalar ile sizlerleyiz. Android işletim sisteminin Hızlı Ayarlar (Quick Settings) kısmı Marshmallow versiyonuyla birlikte önemli bir gelişim kaydetmişti. Son olarak kullanıma sunulan Nougat versiyonuyla ise önemli işlevsel özellikler kazandı. Hızlı Ayarlar menüsü -bildirim alanından aşağı doğru kaydırma yaptığınızda açılan ve kısayollar içeren alan- tamamen dinamik ve yüksek oranda özelleştirilebiliyor. Burada çok kullanışlı kısayollar olsa da özelleştirmeye gitme imkanı var. Üçüncü parti geliştiricilere bu alana seçenek dahil etme şansı sunulmakta. Biz de bu nedenle Android Nougat Hızlı Ayarlar Paneli İçin En İyi Uygulamalar için bir dosya konusu hazırlamak istedik. Android Nougat Hızlı Ayarlar bölümünü özelleştirmenizde yardımcı olacak uygulamalara daha yakından bakıyoruz.

Android Nougat Hızlı Ayarlar Paneli İçin En İyi Uygulamalar

1. Weather Quick Settings Tile

Android Nougat Hızlı Ayarlar Paneli İçin En İyi Uygulamalar 1

Hava durumunun gözünüzün önünde durmasını istiyor ancak ana ekranınızda widget için alan ayıramıyor musunuz? Bu noktada devreye Weather Quick Settings Tile uygulaması giriyor. Bu tek, monokrom simge bulunduğunuz konumdaki hava durumu ve sıcaklığını görüntüleyebiliyor. Bilgi varsayılan olarak 30 dakikada bir güncellenmekte, üzerine dokunarak elle güncellenmesini sağlayabilirsiniz. Çift dokunarak ayarlarına erişebilirsiniz.

2. Tile Extension for Nougat

Android Nougat Hızlı Ayarlar Paneli İçin En İyi Uygulamalar 2

Tile Extension aracı Hızlı Ayarlar paneline küçük bir uygulama launcher’ı dahil ediyor. Varsayılan ayarda bir kamera kısayolu, video modunda bir kamera kısayolu ve veri eşitlemeyi açma – kapatma kısayolu var. Siz favori uygulamalarınızın kısayollarını atayabiliyorsunuz.

3. Searchly

Android Nougat Hızlı Ayarlar Paneli İçin En İyi Uygulamalar 3

Nova gibi üçüncü parti bir launcher kullanıyorsanız Google arama çubuğunu kaldırarak ana ekranınızda yer açmış olabilirsiniz. Bunun yerine Hızlı Ayarlar paneline ekleyebileceğiniz Searchly‘i kullanabilirsiniz. Uygulamada gelişmiş arama seçenekleri var.

İlginizi Çekebilir:  Android için ücretsiz sahte konum uygulamaları

4. Caffeinate

Android Nougat Hızlı Ayarlar Paneli İçin En İyi Uygulamalar 4

Pil ömrü konusunda hassassanız ekran için zaman aşımı süresini 30 saniyeye ayarlayabilirsiniz ama bu durumda uzun metinleri okurken sürekli ekrana dokunarak ekranın kapatılmasını önlemeniz gerekebilir. Caffeinate bu sorunu ona dokunmanızın ardından ekranınızı beş dakika boyunca açık tutarak aşabiliyor.

5. QuickTile

Android Nougat Hızlı Ayarlar Paneli İçin En İyi Uygulamalar 5

QuickTile Tasker uygulamasının Hızlı Ayarlar paneli versiyonuna benzemekte. Uygulama ile tek dokunuşta birden fazla işlemin gerçekleşmesini sağlayan kısayollar oluşturabilirsiniz. Örneğin video oynatıcının açılması, ses seviyesi ve parlaklığın belirli bir düzeye otomatik ayarlanması ya da Twitter’ın tweet yazma ekranında açılması gibi.

6. Ringer Modes

Android Nougat Hızlı Ayarlar Paneli İçin En İyi Uygulamalar 6

Eğer buradan yalnızca bir uygulama indirecekseniz, bu kesinlikle Ringer Modes olmalı. Mevcut durumundan daha işlevsel ve basit olamazdı. Araç telefonun zil sesini normal, sessiz ve titreşim modlarına taşıyabiliyor. Bu işlevsel kısayol aslında Android Nougat işletim sisteminde neden yer almıyor gerçekten bilmiyoruz.

7. Quidgets

Android Nougat Hızlı Ayarlar Paneli İçin En İyi Uygulamalar 7

Quidgets uygulaması widget’ları Hızlı Ayarlar paneline aktarma olanağı sunmakta. Elbette widget olduğu gibi aktarılmıyor ancak üzerine dokunulduğunda widget karşınıza geliyor. Bazı widget’lar diğerlerine kıyasla daha kullanışlı şekilde aktarılıyor, bunları bizzat test edip görmeniz gerek.

8. Tiles

Android Nougat Hızlı Ayarlar Paneli İçin En İyi Uygulamalar 8

Bu rehberdeki tek ücretli uygulamayı sona sakladık. Etkileyici bir araç olan Tiles bünyesinde çok sayıda özelliğe ev sahipliği yaparak dikkatleri üzerine çekmekte. Toplamda 16 farklı kategori altındaki seçenekleri kolayca aktive – deaktive edebiliyorsunuz. Tiles ile farklı uygulamalar, aramalar, e-posta gönderimleri, zamanlayıcı ayarlama, hava durumu bilgisi gibi çeşitli işlevler için kısayol oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda parlaklık, ses ya da kilit ekranı gibi telefon ayarları için de kısayollar yaratabilirsiniz. Tiles şimdiden Android Nougat için geliştirilen en başarılı uygulamalardan birisi olarak gösteriliyor.