Kategoriler
Rehberler

Android’den Mac’e Dosya Aktarmak

Android platformu iş çapraz dosya aktarımına geldiğinde, diğer mobil ve PC platformlarıyla oldukça iyi bir uyum gösteriyor. Çünkü birbirinden yetenekli uygulamalara erişebiliyoruz. Fakat iş Mac tarafına gelince işler biraz değişiyor. Çünkü olanaklar kısıtlı. Gelişmiş uygulamalar olsa da lisans ücreti ödememiz gerekiyor. Google’ın bu noktada resmi bir çözümü var. Tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra kullanımı da çok kolay.

Android’den Mac’e Dosya Aktarmak / Android File Transfer

  • Android File Transfer uygulamasını Mac bilgisayarınıza indirin. İnen dosyayı çalıştırın ve Uygulamalar klasörüne sürükleyip bırakın.
android'den mac'e dosya aktarmak
  • Şimdi Android’den Mac’e dosya aktarmak için telefonunuzu USB ile bağlayın. Ardından Android File Transfer uygulaması otomatik olarak çalışacak. Bu yazılım sayesinde Android’in içindeki tüm dosyalarına erişebileceksiniz. Eğer memnun kalmazsanız aşağıdaki alternatiften yararlanabilirsiniz.

Android’den Mac’e Dosya Aktarmak / HandShaker

  • HandShaker uygulaması Mac App Store’dan indirilebilen ücretsiz bir uygulamadır. Arayüzü Android File Transfer’e benzese de biraz daha gelişmiş görünüyor. HandShaker sayesinde fotoğraflarınızı ve dosyalarınızı aktarabileceksiniz.
handshaker-mac
  • Eğer öncesinde Android File Transfer yüklediyseniz onu kaldırın.
  • Android telefonunuzda Geliştirici Seçeneklerine girerek USB Hata Ayıklama özelliğini açın. Eğer Geliştirici Seçenekleri görünmüyorsa, Ayarlar’dan Telefon Hakkında bölümüne girin ve Yapı veya İnşa Numarası üstünde 6-7 kez dokunun.
  • Şimdi uygulamanın arayüzünde “I have Authorized this Mac to access my Phone” bölümüne tıklayabilirsiniz.